'Eskiden karşı karşıya olanlar bugün aynı safta'

AK Parti Elazığ Milletvekili adayı Şahin Şerifoğulları, başörtüsüyle ilgili önerge verenlerin bugün dindar rolü oynadığının altını çizerek, “Eskiden karşı karşıya olanlar bugün aynı safta. Ama milletimiz bu oyunu bozacak” dedi. 

 Eskiden karşı karşıya olanlar bugün aynı safta
Elazığ Güncel

AK Parti Elazığ Milletvekili adayı Şahin Şerifoğulları, başörtüsüyle ilgili önerge verenlerin bugün dindar rolü oynadığının altını çizerek, “Eskiden karşı karşıya olanlar bugün aynı safta. Ama milletimiz bu oyunu bozacak” dedi. 
Türkiye üzerinde oynanan oyunların 24 Haziran’da bertaraf olacağına vurgu yapan Şerifoğulları; “Türkiye öyle bir ülkedir ki, boylandığında budanmalı, solduğunda sulanmalı’ Bu yaklaşım, ünlü bir batılı politikacının Türkiye’ye dair yaklaşımıdır. Yani Türkiye’nin tam anlamıyla ortadan kalkması, yada tam anlamıyla güçlenmesi, dünyayı tek başına yönetmek isteyenlerin işlerine gelmemektedir. Onlara göre Türkiye kolay yönetilebilir, kolay yönlendirilebilir, kolay bir biçimde kafasına vurularak ekmeği elinden alınabilir bir ülke olmalıdır. AK Parti iktidara geldikten sonra tam olarak bu yaklaşım üzerinden bir mücadele vermiştir. Türkiye’yi Türkiye’den yönetme kararlılığında olanlarla, Türkiye’yi kolay yönetilebilir hale getirmeye çalışanlar, amansızca mücadele etmiştir. İMF’den borç alınan yıllarda, Türkiye kolayca yönetilmiştir. Türkiye’ye borç veren finans kuruluşları, Türkiye’nin ekonomi politikalarını kendileri belirleme şartı koymuştur. Farklı toplumsal kesimler arasında mücadeleler yaşanırken, ABD ve Rusya’nın uzaya çıkmak için birbirleriyle yarıştığı yıllarda Türkiye başörtüsünü tartışırken, kolayca yönetilmiştir. Kendi milli otomobilini üreten, hatta savaş uçakları imal eden Türkiye’yi, katma değeri düşük tarım ürünlerine mahkum etmek, ürettiği uçakları toprak altına gömdürmek, kolayca icra edilmiştir. Bugün geldiğimiz noktada artık Türkiye, Türkiye’den yönetilmektedir. Türkiye’de siyaset o kadar merkezileşmiştir ki, daha birkaç yıl önce başörtüsü için soru önergesi verenler, başörtüsüne ‘türban’ diyenler kendilerini bugün, dindar rolü yapmaya çalışmak, toplumsal hassasiyetlere karşı dikkat göstermek, kimseyi incitmemek zorunda hissetmektedirler. AK Parti Türkiye’yi kısır iç çekişmelerden, sistemsel açıklardan, sistemsel kriz ve yönetilemez bir bürokrasiden arındırmıştır. Yeni dönem, yeni eşikleri ve yeni yükselişleri Türkiye’nin önüne yine AK Parti ile sunacaktır” şeklinde konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.