'Esnafa yaptığımız denetim ceza denetimi değil'

Mücahit Yanılmaz, esnafa yönelik yapılan denetimlerin bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı olduğunu belirterek ceza yazmak için denetim yapmadıklarını söyledi

 Esnafa yaptığımız denetim ceza denetimi değil
Elazığ Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığ Fırıncılar Oda Başkanlığına seçilen İlhan Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyarette değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, esnafa yönelik gerçekleştirilen denetimlerin bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı olduğunu belirterek ceza yazmak için denetim yapmadıklarını söyledi.
Yanılmaz Elazığ ekmeğinin meşhur olduğunu fırıncı esnafının da kaliteli ekmek ürettiğini belirterek “Esnaflarımız da yaptığımız istişare toplantılarımızda şunu gördük ki eğer bu şehirde esnafımız ayakta ise şehirde canlı ve diridir. Şehirlerde birçok sektör var ancak fırıncılar biraz daha önem arz ediyor. Elazığ'ın ekmeği meşhurdur. Buradan il dışına ekmek götüren vatandaşlarımız var. Bizim esnafımızla ilgili yaptığımız hiçbir denetim ceza denetimi değildir. Bilgilendirme ve yönlendirme denetimidir. Ceza yazmak için denetim yapmıyoruz. Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı’ndan alışveriş yapan hemşerilerimizin kendilerine en yakın fırından belirleyeceğiniz miktarda ekmek almalarını da temin etmek istiyoruz. Hem fırıncı kardeşlerimize bir artı olur, hem de o kardeşlerimizle fırınlardan ekmeğini alarak evlerindeki ihtiyacı gidermiş olurlar.” Dedi.
24 Haziran seçimlerini de değerlendiren Yanılmaz, “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimini 24 Haziran 2018 ne yapmış olacağız. Bir sistem değişmiş olacak yeni bir sistem gelmiş olacak ve bu yeni sistem inşallah milletimizin devletimizin daha huzurlu olması için atılan en önemli adım olacak. Tekraren seçimleriniz hayırlı olsun. Yeni dönem fırıncılar odamız için hayırlı bereketli ve güzel işlerin yapıldığı bir dönem olur. Attığınız her adımda biz sizin çözüm ortağınız olacağız, birlikte çalışacağız ve birlikte güzel işler yapacağız.” açıklamasında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.