'Galip gelseydik yine ayrılmayı düşünüyordum'

TY Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar Boluspor maçı sonrasında yaşananları ve neden istifa ettiğini açıkladı…

 Galip gelseydik yine ayrılmayı düşünüyordum
Spor

TY Elazığspor – Boluspor maçı sonrasında istifa eden TY Elazığspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar Kanal Fırat Televizyonunda canlı olarak yayınlanan Kanal Fırat ve Kanal E Spor koordinatörü Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu “Maraton” programına telefon ile bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. 
Teknik Direktör Kalpar, Çarşamba günü Elazığ’a gelip, yönetim kurulu ile görüşerek, Elazığspor’dan ayrılacağını ve veda edeceğini belirtti. Hüseyin Kalpar futbolcular ile helalleşerek Elazığ’dan ayrılacağını ifade etti. Kalpar görüşmelerden sonra bir basın toplantısı da düzenleyeceğini ifade ederek ayrılışı ile ilgili de kamuoyuna bilgi vereceğini belirtti. 
İşte Kalpar’ın “Maraton” programındaki açıklamaları şöyle; 

“AYRILMA KONUSUNDA YÜZDE 100 KARARLIYIZ” 
 “Ben özellikle maçtan sonra Veysi Bey ile görüştüm. Bugün de Veysi Bey ile görüştüm, Veysi Bey’de Başkan ile görüştü. Gerekli şeyleri Veysi Bey ile konuştuk, Çarşamba günü de gelip veya Perşembe sabah olur, noter nezdinde de olur tahmin ediyorum. O şekilde görevimden müsaade isteyeceğim. Onlarla da daha önceden görüştüğümüz için her şey uygun. Önemli olan Elazığspor’un başarılı olması. Biz bu zamana kadar hizmet ettik iyisiyle, kötüsüyle vicdanen çok rahat olduğumu, sıkıntılı günler yaşadık sizler de biliyorsunuz. Bu sıkıntılı günlerde buraya kadar gelebildik. Tekrar şunu da söylemek isterim. Tam manasıyla şans bitmiş değil. Şans 4 maçın sonucuna göre değerlendirebilir. Altınordu’nun 49 puanı var, diğerlerinin 50 puanı var. Yani Altınordu yakalanabilir, 2 maç kaybettiği zaman Altınordu, 2 maçta Elazığ kazandığı zaman 1 puan öne geçer şans yine olur. Tabi ki eğer birinci düşünce Play-Off ise bu şanslarının olduğunu söylemek isterim Elazığspor’un. İnşallah bunu gerçekleştirirler. Benim temennim o olur. Ama ayrılma konusunda yüzde 100 kararlıyız yani. Bana düşen görevler ne ise onu yapmaya her zaman her şekilde hazır oldum. Zaten hazır olduğumu da söyledim onlara” ifadelerini kullandı.

 “HAK EDİP DE OYNAMAYAN HİÇ OYUNCU KALMADI” 
Oynamayan oyuncular hakkında açıklamada bulunan Teknik Direktör Kalpar, “Bunlar oynadığı zaman öbürleri yedek kalacak. Bir defa oynarken oyuncu kendisi oynar, kendisi oynamadığı zaman hoca mı oynatmıyor şeklinde düşünülüyor. Bu zamana kadar hak edip de oynamayan hiç oyuncu kalmadı. Şimdi tek tek size 11 kişilik bir kadro yapın desek ayrı ayrı kadro yaparsınız. Biz günlerce ve o hafta içerisinde kimden ne kadar verim alırız diye düşünüyoruz. Size soruyorum ben Murat oynar mı? oynar stoper de. Normal şartlar da oynar mı? Oradaki arkadaşlara da soruyorum. Sezgin hep oynadı mı? Mehmet’te oynadı. Bunların bunun üçünden ikisi oynayacak mı? İkisi oynuyor doğru mu? Kim oynamaz ise trip mi yapması lazım. Bu tribi kime yapıyor? Haydi, bana yapıyor, kulübe yapıyor, arkadaşlarına yapıyor ya. Yazık değil mi? trip yaptığı zaman arkadaşlarına hakaret etmiş olmuyor mu? Kim yaparsa. Artı orta sahada Muhammed İldiz oynadı geçen hafta da oynadı, iyi de oynadı. Sonradan oyuna soktuk iyi oynayan bir Muhammed İldiz idi. Bundan önce de hep onlar oynuyordu zaten. Elmar oynar mı dediğimizde herkes Elmar oynar der. Muhammed İldiz’i oynattık. Tatos’u soruyoruz oynar mı? Herkes 1 numaralı oynaması lazım der. Demek istediğim birilerinin oynaması değil, açıkçası yaşamak önemli. Ekip ruhunu yaşamak önemli.”

“HİÇBİR ZAMAN KABULLENMEDİM” 
 “Tom oynamak istemediğini, sakat olduğunu, ayağının ağrıdığını söyledi. Fizyoterapisti yanımıza aldık, tercüman Galip’i yanımıza aldık. Onunla konuştuk Tom ile ilgili. Şimdi kimi değiştireceğiz de kimi alacağız? Yani diyeceğiz ki git şunu al. Bunu demek çok kolay. Değişecek oyuncu vardı. Hemen zaten başında Serkan’da sakatlandı, Adem’i aldık zaten. Sonra da iki kişi değiştirdik. Yani kimi değiştireceksin? Kaç kişi değiştireceksin? Her trip yapanı değiştirmek mi gerekir? Her trip yapanı oynatmak mı gerekir? Tam manasıyla oynatmamak gerekir. Hele benim gibi adam hayatta kabul etmez bunu. Olmazsa olmaz bu işte. Futbolcuya dayalı düzeni hayatımda hiçbir zaman kabullenmedim, bundan sonra da hiçbir şekilde kabullenmeyeceğim. Trip yapan hiçbir oyuncuyla da anlaşma şansım yok benim. Önce benim kulübüm her şeyin üstündedir. Kulübüm var, kulübün futbolcuları var, kulübümüz olmaz ise hiçbirimiz olmayız. Net söylüyorum bunu. Böyle bir maçta çok arzulu, çok istekli olan bir takım olmamız gerekirken gardımızı düşüren bu anlayışlar bizi rahatsız etti. Özellikle beni çok rahatsız etti” 

“DAHA ÖNCE AYRILSAYDIM ŞEHRE YANLIŞ YAPMIŞ OLURDUM” 
“Galip gelseydik de ayrılmayı düşünürdüm. Kesinlikle düşünüyordum. Çünkü benim daha önceden de yapmış olduğum bir hamle var. Yönetimle de paylaştım, biliyorlar. Onun için çünkü bu maçta daha önce yok ben bu işi bırakıyorum demiş olsam kulübüme, takımıma, şehre çok yanlış yapmış olurdum. Şimdi netice kötü oldu, daha şık oldu en azından” 

“DÜŞÜNCEMİ PAYLAŞTIM” 
 “TFF’ye başvurdum, bunu başkan ve yönetim kurulu ile de paylaştım. Belki ben böyle bir şey yaparsam biraz daha hareketlilik olabilir şeklinde düşüncemi paylaştım. Fakat çok da bir şey görmedim. İster istemez 5-6 aydan belli bir hoca olarak düşünüyorum hiçbir yerde hiçbir şekilde de ağlayarak bunu söylemedim ve bahane de etmedim ve gündeme de getirmedim. Dolayısıyla da bundan sonra da ayrılacağız, 2 aylık alacağımız var onu da ben zaten kabullenmiyorum, çalışmadığım hak etmediğimi de istemiyorum şeklinde de yönetim kuruluna da bildirdim. Doğrusu da bu zaten. Benim kişiliğime de o yakışıyor, sadece hak etmiş olduğumuz kadarını UÇK(uyuşma çözüm kararı) ile alacağız büyük ihtimalle. Yani çözüm kuruluna başvurulacak yani şu anda hak ettik ama alamayacağız, oradan alacağız zamanı geldiği zaman. 50 bin lira geldikten belli bir zaman sonra aldım, kamp döneminde de 160 bin lira aldım, 100 bin lira da 5 Mayıs’a çek aldım. Bunların hepsi açık net. Çünkü Başkan’da Yönetim Kurulu’da bu konuda açık ve net olduğunu bildiğim için bu kadar açık ve net konuşuyorum. Saklanacak, gizlenecek bir şey yok çünkü. Konuştuk bitti, sözlü olarak şu anda bitti resmi olarak da geldiğim de yapacağız.”

“KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM.”
“Hiç kırgın değilim, çok keyif aldım, çok mutlu oldum, ayrıca Başkanıma, Yönetim Kurulundaki arkadaşlarıma çok minnettarım çok teşekkür ederim. Elazığ halkına, Elazığ taraftarına, Elazığ’a çok büyük saygılar duyuyorum ve onlara çok teşekkür ediyorum. Boluspor maçında 70. Dakikadan sonra böyle bir tezahürat yapmasını da çok doğru ve uygun görmüyorum. Bu Elazığspor’un lehine değil aleyhine. Biz bunlara alışığız teknik adamlar değişik zamanlarda değişik yerlerde buna benzer şeyler yaşıyoruz ama bu gibi şeylerin hiçbir zaman Elazığspor’a fayda vermediğini, fayda getirmediğini söylemek isterim. Çarşamba günü Elazığ’a geleceğim. Belki küçük bir basın toplantısı yapıp gidebilirim, herkes ile eşit şekilde görüşebilme adına, başka da bir düşüncem olmaz zaten ama şunu söylüyorum ben Elazığ halkından, Sayın Başkanımdan, yönetim kuruluna çok çok teşekkür ederim. İyi ki onları tanıdım ve mutluyum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.