'Hedef namağlup 3. Lig'

Gelecek sezon ilimizi BAL’da temsil edecek Rüstempaşaspor’da Başkan Hamit Erulaş, yeni sezon hedefleri ve transfer çalışmalarını değerlendirdi.

 Hedef namağlup 3  Lig
Spor
Elazığ 1. Amatör Küme Futbol Ligi’nde sezonu namağlup şampiyonlukla tamamlayan ve gelecek sezon GMH Hankendispor ile birlikte ilimizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan Rüstempaşaspor’da gelecek sezonun hesapları yapılıyor.
Transfer çalışmaları ve hedefler konusunda değerlendirmelerde bulunan Rüstempaşaspor Başkanı Hamit Erulaş, BAL’da mücadele edecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 
Transfer çalışmaları kapsamında 6-7 futbolcuyla ile görüşme halinde olduklarını kaydeden 
Başkan Erulaş’ın değerlendirmeleri şöyle;
 
"Elazığ’ı temsil eden 3 takımdan biri olacağız"
“Allah nasip etti ve BAL Ligi’ne çıktık. 1 Haziran’dan sonra transfer görüşmelerine başlayacağız. Kendime zaman ayırmak için durdurdum her şeyi. Çünkü çok yoğun bir dönem geçirdik ve çok zorlu maçlar geçirdik. Kendimi dinlendirmek adına 1 Haziran’a kadar hiçbir şey yapmama kararı aldım. Futbolcular ile görüşmelerim devam ediyor. Şehir dışından ve Elazığ içinden birkaç isim var. Toplamda 6-7 isimle görüşüyoruz ve bu isimleri takıma katıp hedef namağlup 3. Lig parolası altında sezona başlayacağız. Bugüne kadar geldiğimiz nokta içerisinde gerçekten büyük bir iş başardık. Bir mahalle takımı ilk kez BAL’da bir ili temsil edecek. Türkiye’nin hiçbir yerinde kafadan takım kurup yenilmeden 2 sezon üst üste namağlup şekilde gelip şampiyon olmak her baba yiğidin hakkı değildir. Evde eşime, çocuklarıma, amcama, MHP İl Başkanı Semih Işıkver’e, avukatım Veysel Esen’e, Özkan Bulut’a, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Tunç’a, Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz ağabeyime teşekkür ediyorum. Ön plana dostlarımla çıkmak benim için şereftir. Bugün geldiğimiz noktada Elazığ’ı BAL Ligi’nde Hankendi ile birlikte temsil edeceğiz. Bugün Elaziz Belediye’nin geldiği nokta beni daha çok heyecanlandırıyor. Çünkü ben bu sene 3. Lig’e çıkarsam Elaziz Belediye 2. Lig ve Elazığspor zaten 1. Lig’de mücadele edecek. 3 takımın 3 ligde mücadele edecek olması ve bu takımlardan biri biz olacağız. “
 
"Cihan Hoca’yla yola devam edeceğiz"
 “Önümüzde bir seçim süreci var. Seçim sürecinde mahallemizden de Ak Parti ve MHP’den aday adayları var. Bu adayları kulübümüze ziyarete bekliyoruz. Bu mahalleyi seçim öncesi kimse boş koymasın. Bu mahalleye girecek her siyasetçiye esnaflar ve mahalle halkı Rüstempaşaspor için ne yaptın diye soracaklar. Bu örgütlenmeyi mahalle içerisinde yaptık. Her şey maddiyat değil biz manevi olarak da yanımızda olsunlar istiyoruz. Maddi olarak hiçbir sorunumuz yok. Bugün Cihan hoca önderliğinde bu takım inanılmaz yerlere geldi. Cihan hoca ile devam edeceğiz. Sağlam 5-6 takviyeyle biz BAL Ligi’nin de altını üstüne getiririz. 

“İl Özel İdare Bayan Basketbol Takımı Elazığ’ın gururu”
“İl Özel İdare Bayan Basketbol Takımı çok güzel işler yapıyor. Hepsini tebrik ediyorum. Bir gün hepsini ziyarete gideceğim kulüp başkanı olarak. Onlara olan sempatimi onlar görecekler. Şube Sorumlusu Vedat Demirbağ dostumdur. İl Özel İdare Bayan Basketbol Takımı Elazığ’ın gururu olarak yola devam ediyor. Zaten Elazığ’ı temsil eden 5 takım var. Biri Bayan Basketbol olmak üzere, 4’ü ise erkek futbol takımı olmak üzere 5 takım Elazığ’ı, Elazığ dışında en iyi şekilde temsil edecek. Bizde bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Herkesin gözü kulağı bizde olsun. Allah nasip ederse hedef namağlup 3. Lig.”
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.