'İş dünyası yapılandırma fırsatından yararlanmalı'

Elazığ SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, 31 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan yapılandırma fırsatından iş dünyasının yararlanması gerektiğini söyledi.

 İş dünyası yapılandırma fırsatından yararlanmalı
Elazığ Güncel

Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Ayhan Tuncer Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ı makamında ziyaret ederek 31 Temmuz tarihine kadar devam edecek olan yapılandırma fırsatından iş dünyasının yararlanması gerektiğini söyledi. Görüşmede hazır bulunan ASRİAD Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş’ta dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Ziyarette Başkan Arslan’a yapılandırmayla ilgili bilgiler veren SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, vergi ve diğer bazı alacakların yapılandırılmasının yasalaştığını hatırlattı.
Tuncer, geçmiş dönemlerde yapılan yasal düzenlemelerle kıyaslandığında son yapılan düzenlemenin en faydalısı olduğunu belirtti.
31 Mart 2018 tarihi öncesinde gerçekleşmiş olan alacakların tamamının yapılandırma kapsamına girdiğine dikkat çeken Ayhan Tuncer, Bunun içinde sigorta primi borçları emeklilik keseneği, kurum karşılığı, işsizlik sigortası, sosyal güvenlik destek primi bu yapılandırma kapsamına alınmış oldu. Yine isteğe bağlı sigorta prim borçları, topluluk sigortası prim borçları, 31 Mart 2018 tarihi önce bitirilmiş olan inşaatların asgari işçilikten dolayı çıkmış olan fark prim borçları, damga vergisi, özel işlem vergisi, eğitime katkı payı, idari para cezaları, üçüncü kişilerden kaynaklanan rücu alacakları ve Bağ-Kur prim borçlarının tamamı yapılandırma kapsamına girmiş oldu. Bu önemli desteklerden ilgili tüm kesimlerin yararlanması hususunda önemli bilgilendirmeler ve ziyaretler yapıyoruz.” dedi.

ASRİAD ELAZIĞ’DA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
İstanbul merkezli olarak kuruluşu kısa bir süre önce gerçekleştirilen ve kısa adı ASRİAD olan Asrın İşadamları Derneği Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş da yeni kurulan dernekleri hakkında Başkan Arslan’a bilgiler verdi. Hedeflerinin Elazığ’da güçlü bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmet vermek olduğunu belirten Baş, Elazığ TSO ile her zaman birlikte çalışmak ve müşterek organizasyonlar yapmak istediklerini ifade etti.
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan da Baş’a hayırlı olsun temennisinde bulunarak, “İlimizde daha öncede farklı sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmış ve ilimizin çeşitli sorunlarının çözümü noktasında oluşturulan sivil toplum kuruluşlarının müşterek çalışmalarına iştirak etmiş olan Sayın Baş inanıyorum ki, ASRİAD çatısı altında da iş dünyasına ve ilimize önemli hizmetler verecektir. Ben bu düşüncelerle sizlere ve tüm yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlara başarılar temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.