'İş dünyasının tam destek görmesi gerekiyor'

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, bankacılık ile iş dünyasının et ve tırnak gibi olduğunu belirterek, finans sektörünün iş dünyasının yanında yer alması talebinde bulundu. 

 İş dünyasının tam destek görmesi gerekiyor
Ekonomi

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, bankacılık ile iş dünyasının et ve tırnak gibi olduğunu belirterek, finans sektörünün iş dünyasının yanında yer alması talebinde bulundu. 
Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı R.Süleyman Özdil’i makamında ağırlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, iş dünyasının bankacılık sektöründen beklentilerinin karşılanması çağrısında bulundu.
Asilhan Arslan, bankacılık ile iş dünyasının et ve tırnak gibi olduğunu belirterek, finans sektörünün iş dünyasının yanında yer alması talebinde bulundu.
Başkan Arslan ziyarette yaptığı değerlendirmede, “Ülkemizin büyümesi, dünyadaki yerini alması, insanlarımızın istihdam olması ve bu ülkenin üretmesi için iş dünyasının desteklenmesini talep ediyoruz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu noktada başlatmış olduğumuz önemli çalışmalar ve projelerimiz var.  Halkbankası gibi KOBİ dostu bir kuruluşun da bu süreçte bizim yanımızda olmasını görmek istiyoruz. Yine üyelerimizin bankacılık faaliyetleri, uygulamaları ve destekleri noktasında tam destek görmesini ve mevzuat ile kişisel yorumlardan uzak şekilde desteklenmesini talep ediyoruz. Elazığ bulunduğu bölgede bu ülkenin sigortası ve kalesidir. Bunu iş dünyasının içinde olan biri olarak, şantiyeleri yakılmış, baskılara uğramış ancak bu ülkeye ve halkına hizmet etme noktasında hiçbir tehditten korkmadan yatırımlarını bu bölgeye yapmış bir iş insanı olarak söylüyorum. Bölgedeki iş dünyasına finans sektörünün ve tam destek olması gerekmektedir. Elazığ ili, devletin tüm mevzuat ve yasalarının tam işlediği ve uygulandığı bir şehir olmamalıdır. Elazığ iş dünyasına doğusunda bulunan iller ile aynı koşullarda rekabet edebilme şansı tanınmalı ve başka illerde gösterilen esneklikler bizim esnafımıza da gösterilmelidir.” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.