'İttifaka destek vermek zorundayız'

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, MHP’li milletvekillerinin Cumhur İttifakına, AK Parti milletvekillerinin ise sadece partilerine destek istediği yönündeki açıklamaları değerlendirdi.

 İttifaka destek vermek zorundayız
Siyaset

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, Cumhur İttifakı’nın sadece MHP’li adaylar tarafından desteklendiği yönünde eleştirilerin olduğunu ifade ederek, ittifakın AK partili milletvekili adayları tarafından da desteklenmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, MHP’li milletvekillerinin Cumhur İttifakına, AK Parti milletvekillerinin ise sadece partilerine destek istediği yönündeki açıklamaları değerlendirdi.
Milletvekili Tahir Öztürk, Cumhur İttifakı’nın sadece MHP’li adaylar tarafından desteklendiği yönünde eleştirilerin olduğunu ifade ederek, ittifakın AK partili milletvekili adayları tarafından da desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Seçim kararı ile birlikte yola MHP ile birlikte çıktıklarını vurgulayan Öztürk, söylem eksikliğinin giderilmesi gerektiğine dikkat çekti.
AK Partili milletvekili adaylarının ittifaka destek vermek zorunda olduğunu kaydeden Tahir Öztürk, “Erken seçimin gündeme gelme sebebi şer güçlerin Türkiye üzerindeki oyunlarını bozmaktı. Bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sayın Cumhurbaşkanımız ile ortak hareket ederek seçim karına önderlik etti. Ve bir ittifak kuruldu. Cumhurbaşkanımızın da tam destek verdiği, Cumhur İttifakı parti vekil adaylarımız tarafından desteklenmek zorunda. Bu konuda eleştiriler bana da geldi. Ben il teşkilatına ilettim. Gittiğim her yerde Cumhur İttifakı’ndan bahsediyorum. Böyle bir söylem eksikliği varsa mutlaka giderilmeli. Hep birlikte bu yola çıktık.” açıklamasında bulundu.
AK Parti hükümetleri döneminde terörle mücadeleye yönelik çok ciddi çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Öztürk, “Sınır ötesi operasyonlarda başarılı sonuçlar elde edildi. Terörü bitirme noktasında son aşamaya gelindi. İnşallah ülkemiz terörden tamamen temizlenecek.” ifadelerini kullandı.

“PARTİME KÜSMEDİM”
27 dönem milletvekili seçimlerinde aday gösterilmemesinin ardından partisine küsmediğini ve seçim çalışmalarına katıldığını belirten Öztürk, “24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adayı oldum ancak seçilmedim. Bu genel merkezimizin takdiri. Aday olmadım diye partime küsmedim, darılmadım. Partimin seçim çalışmalarına birebir katıyorum. Geçmişte olduğu gibi aynı heyecanla, seçimde varmışım gibi çalışmaların içerisindeyim. Tek amacımız AK Parti’nin tekrar iktidar olması ve Cumhurbaşkanımızı yeniden seçmek.” şeklinde konuştu.

“KENTE YAKIŞIR BİR BİNA YAPILACAK”
Elazığ’ın her bölgesinde bir vergi dairesinin olduğunu ve bu tablonun kente yakışmadığını dile getiren Tahir Öztürk, 9 katlı yeni bir binanın yapılması için yapılan çalışmanın sonuçlandığını söyledi.
TOKİ ile yapılan anlaşmanın sonuçlandığını açıklayan Öztürk, “Yeni Defterdarlık Binası’nın yapımı ile ilgili 2 yıl süresince uğraş verdim. Bir önceki defterdarlık döneminde binanın ihalesi için gönderilen para tekrar iade edildiği için ihale yapılamadı. Girişimlerde bulundum. Defterdarlık binası için adliye binasının altındaki Defterdarlığa ait alanın kullanılmasını önerdim. Mevcut arsayı TOKİ’ye verip TOKİ’nin Defterdarlık binası yapması kararı alındı. TOKİ’ile anlaşma yapılarak protokol sağlandı. Şuan ihale aşamasında. 11 Temmuz’da ihalesi yapılacak. Her yerde bir vergi dairesi var. Bu Elazığ’a yakışmıyor. 9 katlı bina ile kente yakışır bir bina yapılacak.” dedi.

“YAPILMAYAN PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Milletvekilli görevi süresinde Elazığ’da daha önce yapılmayan projelerin içerisinde yer aldığını anlatan Tahir Öztürk, “Uluova Sulama Projesi çok önemliydi. Bunun ihalesi görev dönemimde başladı. 500 Milyonluk bir projedir. 2019 yılında bitmiş olacak. Bu proje tarımsal ve ekonomik girdi açısından büyük katkı sağlayacak. Kuzova Sulama Projesi’nde ise birinci etabın deneme süreci bitti. Bunun haricinde Bölge Hastanesi, içme suyu, kanalizasyon gibi hizmetler yapıldı. Bunlar yeterli mi, değil. Hızlı Tren meselesinin üzerinde çok fazla durduk. Bunun projesi ihale edildi. Yakın tarihte hayata geçirilecek. Kovancılar bölgesinde 263 MW’lık güneş enerji proje çalışmasını tamamladık. Enerji İhtisas Bölgesi ihale edilecek.  Harput’ta eski diyanet eğitim merkezinin binaları yıkılıp o alanda Selçuklu mimarisi tarzında büyük bir Diyanet Akademisi yapılacak. 33 Milyon TL’nin üzerinde miktara mal olacak binayla ilgili ihale aşamasına gelindi. Ödeneği hazırlandı. Bunların hepsi dönemimizde yapılan çalışmalar ile gerçekleşti.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.