'Kirli planlar prim yapmayacak'

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, erken seçim sürecini değerlendirdi.

 Kirli planlar prim yapmayacak
Elazığ Güncel
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, sosyal medyada ve basına ittifak yapılmayacağı yönünde açıklamalarda bulunan partilerin milletvekili transferi gerçekleştirdiğini söyledi.
Ramazan Gürgöze, toplum önünde ya da gizli yapılan kirli planların prim yapmayacağını dile getirdi.
Oynanan oyunların tarihe kirli bir anlaşma olarak yansıyacağını vurgulayan Gürgöze, “Türk halkı kirli oyunlara göz yummayacak. Tarih bu tür planları yapanlara zamanı gelince ceza verecektir.” dedi.
AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, erken seçim sürecini değerlendirdi.
Ramazan Gürgöze, Milletvekili aday adaylığı sürecinde Elazığ’da yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
Aday olmayacağını açıklayan Gürgöze, “Partimizin başındayız. genel merkezimizle seçim sürecini yürütüyoruz. Aday olmadığımı genel merkeze de bildirdim.” dedi.
Aday adaylığı müracaatına başladıklarını anlatan Gürgöze, “Partimize çok yoğun bir teveccüh var. Elazığ için 8 başvuru dosyası yapıldı. Çok sayıda da dosya için başvuru var.” ifadelerini kullandı.
 
TEMAYÜL YOKLAMASI YAKIN TARİH
Gürgöze, genel merkezin onay vermesi halinde 2 Mayıs Çarşamba günü Elazığ’da temayül yoklaması yapmayı planladıklarını dile getirdi.
Temayül yoklaması ile ilgili bilgiler veren Gürgöze, “2 Mayıs’ta büyük ihtimalle biz Elazığ’da temayül yoklamamızı gerçekleştireceğiz. Temayül yoklamasının sonuçlarını Genel Merkezimize götürülecek. Oluşacak olan kurullarda değerlendirmeleri yapılarak nihayetinde Genel Başkanımızın başkanlığında Genel Başkanımızın kararıyla aday listelerimizi Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmiş olacağız ve süreç başlamış olacak” açıklamasında bulundu.  
Gürgöze, milletvekili aday adaylığı için erkeklerin 12 Bin TL, kadınların 6 Bin TL, engellilerin ise 2 Bin TL ücret ödeyeceğini vurgulayarak, “Adaylık başvurusunda bulunan erkekler için 6 bin lira genel merkez, 6 bin lirada il teşkilatımız alacak. Bayanlar için 3 Bin Lira genel merkez, 3 bin TL’ il teşkilatı, Engelliler içinde Bin TL genel merkez, Bin TL’de il teşkilatı olarak kendilerine verilecek banka hesaplarına yatırılması gerekiyor bu adaylıkların geçerli olabilmesi için. İl teşkilatımıza müracaat eden herkes istenen evraklar, istenen belgeler kendilerine bir makbuz evrak halinde kendilerine verilecektir ve o evrakların itham edilmesi istenecektir.” dedi.
Başkan Gürgöze, Ak Parti’nin kuralları işlevlik halinde kazandırmış bir parti olduğunu aktararak şöyle devam etti: “Kurumsallığı en üst düzeyde olan bir partidir. Bizde hangi yöntemlerle yapılacağı bellidir. Temayül yoklamasında ilimizden 5 tane milletvekili seçileceği için 5 milletvekilin müracaat edenler içerisinden 5 tane isim yazılmasını istenecek ve temayül yoklaması o şekilde yapılacak. Bir kişi tarafından 5 tercih yapılabilecek.”

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Mcan | 27 Nisan 2018 23:44

    Allah aşkına ne adaletinden ne kirli oyundan bahsediyorsunuz. Sütten çıkmış ak kaşığımısınız, sizin dışınızda birileri irade gösterse ya şucu ya bucu oluyor ve kötü ilan ediyorsunuz, bırakın bu taklitçiliği, biat ederek aklınızı nereye kadar kiraya vereceksiniz. Aklınızı mantığınızı kendiniz üretin ve kullanın

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.