'Öğrencilerin başarısı motive ediyor'

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Çocuklarımızın başarıları ilerisi için bizleri daha çok motive ediyor, arkadaşlarına da örnek teşkil ediyor” dedi.

 Öğrencilerin başarısı motive ediyor
Elazığ Güncel

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Biyoloji Dalında Türkiye birincisi olan Elazığlı öğrencilerle bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu başarıları ilerisi için bizleri daha çok motive ediyor, arkadaşlarına da örnek teşkil ediyor” dedi.

Antalya’da yapılan 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Biyoloji Dalında Türkiye 1. olan Kaya Karakaya Fen Lisesi öğrencisi Tarık Alparslan Aygen ile  Fizik Dalında Türkiye 2. Olan Ömer Faruk Bilhan Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ü ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.

Öğrencileri kutlayan ve başarılarının devamını dileyen Müdür Gürtürk; "Malatya´da yapılan Bölge Yarışmalarında Birinciliği kazanarak ilimizi Antalya´da yapılan finallerde temsil etmeye hak kazanan Kaya Karakaya Fen Lisemizin iki projesi büyük bir başarı göstererek önemli iki derece kazanmıştır. Finallerde Türkiye 1. olan Biyoloji Dalındaki projesiyle Tarık Alpaslan Aygen ve Türkiye 2. olan Fizik dalındaki projesiyle Ömer Faruk Bikhan isimli öğrencilerimizi bugün burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duydum. Her iki öğrencimiz de başarılı çalışmalarıyla gururumuz olmuştur. Onlara rehberlik eden öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu başarıları ilerisi için bizleri daha çok motive etmekte, arkadaşlarına da örnek teşkil etmektedir” dedi.

TÜBİTAK için hazırladıkları projelerle ilgili öğrencilerle sohbet eden Müdür Gürtürk öğrencilerden hazırladıkları projelerle ilgili bilgi de aldı.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.