'Öğrencilerin yanında olacağız'

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk 12. Uluslararası Robot Yarışmasında Elazığ’ı temsil edecek olan öğrencileri ziyaret etti.

 Öğrencilerin yanında olacağız
Eğitim

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Sivas’ta yapılacak olan 12. Uluslararası Robot Yarışmasında Elazığ’ı temsil edecek olan öğrencileri ziyaret ederek, “Bütün çalışmalarında öğrencilerin yanında olacağız” dedi.
Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk Sivas’ta yapılacak olan 12. Uluslararası Robot Yarışmasında Elazığ’ı temsil edecek olan 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret etti.
Toplam 12 ülkeden üniversitelerin de katılacağı yarışmada Elazığ’ı temsil edecek olan 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencilerini ziyaret eden Müdür Gürtürk projeler hakkında bilgi aldı.
Daha önce yapmış oldukları hızlı drone ile TÜBİTAK’ın da ilgisini çeken öğrenciler, Uluslararası Robot Yarışmasına, Drone, Hızlı Drone, Hızlı Çizgi İzleyici ve farklı robot kategorilerinde katılacaklar.
Çağın bilgi ve teknoloji üretme çağı olduğunu ifade eden Gürtürk, “Bu üç başarılı öğrencimiz Sivas ilinde yapılacak olan ve üniversite öğrencilerinin de katılacağı Uluslararası bir müsabakada ilimizi temsil edecekler. Daha öncede okulumuza gelerek öğrencilerimizin hızlı drone çalışmasını inceleme fırsatı bulmuştum. Meslek Liselerimizin önemi bu çocuklarımızın projeleri sayesinde bir kez daha kendisini göstermiştir. Öğrencilerimizin başarılı çalışmaları İnşallah Sivas ilimizden iyi sonuçlar alarak dönecektir. Ben hem öğrencilerimizi hem de kendilerini yetiştiren değerli meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Bütün çalışmalarında öğrencilerin  yanında olacağımızın da bilinmesini istiyorum.” dedi.
Ziyarette öğrenciler Müdür Gürtürk’e çalışmaları ile ilgili sunum yaparak, hedefleri hakkında bilgi verdiler.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.