'Önceliğim Elazığspor'

Bordo-Beyazlı Temsilcimizin Takım Kaptanı Mehmet Yiğit Elazığspor’daki geleceği ve yeni sezondaki hedefler konusunda Spor Sorumlumuz Özgür Yıldırım’a özel açıklamalarda bulundu…

 Önceliğim Elazığspor
Spor

Bordo-Beyazlı Temsilcimizin Takım Kaptanı Mehmet Yiğit Elazığspor’daki geleceği ve yeni sezondaki hedefler konusunda Spor Sorumlumuz Özgür Yıldırım’a özel açıklamalarda bulundu…

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz TY Elazığspor’la31 Mayıs 2019 tarihine kadar sözleşmesi bulunan ancak alacakları ödenmemesi durumdan serbest kalacak olan Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Tetiş Yapı Elazığspor’un takım kaptanı Mehmet Yiğit geleceği konusunda spor servisimize açıklamalarda bulundu. 
Elazığ’ı ve Elazığspor’u çok sevdiğini ve önceliğinin her zaman Elazığspor olduğuna dikkat çeken 27 yaşındaki tecrübeli stoper 26 Mayıs’ta yapılacak Olağanüstü Kongreyi heyecanla beklediğini söyledi. 
Kongrede Elazığspor’un bir an önce bir yönetime kavuşmasına vurgu yapan Mehmet Yiğit Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın desteğe devam etmesi temennisinde bulundu.
Elazığspor’da 4. Senesine girdiğini ve yeni sezona her zaman çeşitli faktörler yüzünden geç başladıklarının altını çizen başarılı savunmacı bu sezon aynı şeyleri yaşamamaları konusunda istekte bulundu.
Son olarak Elazığspor taraftarını çok sevdiğini ve onların desteğiyle yeni sezonda yeni bir oluşumla Elazığspor’u layık olduğu yerlere getireceklerini belirten Kaptan Mehmet Yiğit’in Spor Sorumlumuz Özgür Yıldırım’a verdiği röportaj aynen şöyle; 
Elazığ kendi şehrim gibi seviyorum…
“Sezonu kazasız belasız tamamladık. Ama hedeflediğimiz yerde bitirmedik bence. Sorunları az çok gazeteci olarak biliyorsunuz. Çok küçük nüanslar vardı Biz o nüansları yönetimsel olarak tamamlayamadık. Takım olarak olaylara motive olamadık buna bende dahilim. Çünkü maddi anlamda büyük sorunlar yaşadık. Eminim bu sorunlar olmasaydı daha farklı Elazığspor, daha farklı bir yerde bitirebilirdik lig. Yine de biz ona rağmen bütün arkadaşlarım onurlu bir şekilde mücadele ettik. Hiçbir zaman parayı ön plana koymadık. Başka takımların yaptığı ne idmana çıkmamazlık, ne idman boykotu, ne maça çıkmayalım gibi bir düşüncemiz olmadı. Her zaman % 100’ümüzü vererek çalıştık. Sezonu böyle bitirdik. Bitirdiğimiz yer tabiki kimseyi mutlu etmedi. Özellikle beni de mutlu etmedi.  Sonuçta ben burayı kendi şehrim gibi seviyorum. Yapacak bir şey yok elimizden gelen herşeyi yaptık. Takdir Allah’ın. Böyle oldu.”

Elazığspor başarıyı her küçük nüanslarla kaçırdı…
“Benim 4. Yılım olacak Elazığ’da. Elazığspor her zaman küçük nüanslarla başarıları kaçırdı. Birşeyleri kaybetti. Bu sene siyasi çekişmelerin dışında tutulsaydı kulüp emin olun Elazığspor bu sene ligi çok farklı bir yerde tamamlardı. Şampiyon da olabilirdi. Herşey bitmiş değil. Önümüzde yeni bir sezon var. Yeni umutlar var. Biz birlikte birşeyleri başarabiliriz. Elazığ küçük bir şehir. İnsanlar birbirlerine sarılarak, samimi bir şekilde birşeyleri başarabilir. Birbirine destek olurlarsa, yardım ederlerse, bu kulüp 50 senelik bir çınar. Nasıl 50 sene yaşadıysa yaşamaya devam eder. Elazığspor gerçekten bu ilin en büyük sivil toplum kuruluşu. Onun için bir an önce insanların karar verip Elazığspor’u daha iyi yerlere getirmeleri lazım. Sizinde dediğiniz gibi belediyenin desteğiyle biryere kadar gidebilirsiniz. Bizim gerçekten herkese ihtiyacımız var. Valisinden, milletvekiline ve ticaret odasına kadar herkese ihtiyacımız var. Ben kendi şehrimde, ben G.Antepli olduğum için söylüyorum. Herkes tek yürek olmuştu. En azından takımı play-off finaline kadar getirdiler. Bizimde Elazığ’da o şekilde tek yürek, tek yumruk halinde dışarıdaki etkenleri birleştirmemiz lazım. Futbol takımı biryerlere kadar bişeyleri taşıyabilir. Dış etkenler bizi gerçekten etkiliyor. Sadece belediye başkanımızın desteği yetmiyor belli bir süre sonra. Şimdi önümüzde bir seçim süreci var. Milletvekilerimizin de bize destek olması lazım. Ama bu desteğin acil olması lazım. Biliyorsunuz sıkıntılı bir süreç var.”

Kazanan Erzurum şehri oldu…
“Bazen sen üzerine düşen görevleri birşekilde yerine getirirsen Allah’ta sana yardım eder. Erzuırum’un oynadığı futbolu değerlendirmek bana düşmez ama benim kendi bakış açımdan hakettiklerini düşünmüyorum futbol olarak. Ama tebrik etmek istiyorum. Şampiyon oldular sonuçta. Kazanan her zaman haklıdır. Benim demek istediğim Erzurum’un Süper Lig’e çıkmasında en büyük etken Erzurum Belediye Başkanıdır. Herkesten de destek gördüler. Hiçbir zaman çekişmenin içinde olmadılar. Olmuşsada dışarı lanse edilmedi. Takım şampiyon oldu. Bence kazanan belediye başkanı veya diğerleri olmadı. Kazanan Erzurum şehri oldu. Bu takım seneye Süper Lig’de Erzurum’u temsil edecek. Otelcisi de kazanacak, marketçisi de kazanacak. Büyük takımlar şehre bir hava getirecek. Hep birlikte kazanacaklar. Şimdi Elazığ’da neden olmasın. Biz bu sene çok küçük nüanslarla kaybettik. Birbirimize destek olsaydık. Bu takım çok farklı yerlerde olacaktı.”

Mücahit Başkanımız sahiplenmeye devam eder inşallah…
“Şimdi önümüzde kongre süreci var. Büyük sorunlar var. Ben 3 senedir Elazığ’dayım. Hep birşeylere geç başlıyoruz. Herkes yolu yarılamışken, onlara yetişmeye çalışıyoruz. Onların hızıyla koşmaya çalışıyoruz. Transfer anlamında yolu yarılıyorlar, kamp anlamında. Mesela 5 gün sonra bir kongre süreci var. İnşallah takımı sahiplenirler. Mücahit Başkan sahiplenmeye devam eder veya sahiplenecek büyük ağabeylerimiz gelir. Bir an önce birşeylere adım atmamız lazım. Çünkü sonuçta Alpaslan Öztürk sözleşmesini fesih etti biliyorsunuz. Biz yani o kalitede oyuncu bulabilecekmiyiz. Bulsak bile biz ne kadar faydalı olacak. 

Önceliğim tabiki Elazığspor…
“Yani benimde serbest kalma durumum var. Ama ben şunu söyleyeyim benim için Elazığspor her zaman 1. Sıradadır. İnanın ben kendi paramı hiçbir zaman düşünmedim. Takım arkadaşlarımda iyi biliyor. Ben bu takımın kaptanıyım. Hiçbir zaman kendi paramı düşünmedim ve konuşmadım. Her zaman arkadaşlarımın parası verilsin önce ben en son alırım diye hep u duyguyu savundum. Çünkü bana yakışan o. Ben gerçekten söylüyorum, ben Elazığ ve Elazığspor’u gerçekten çok seviyorum. Kongreden sonra Allah korusun kötü bir aday çıkmaz, sonuçta benimde bakmakla yükümlü olduğum bir ailem var. Ama şimdilik öyle sıkıntılı bir süreç yok. Kongreyi bekliyoruz. Önceliğim Elazığspor. Benim Elazığ’da yakalayacağım bir başarı maddiyattan çok çok önemli. Ben hiçbir zaman maddiyatı ön planda tutmadım Elazığ’da, Ben burada şampiyon olayım bana 1 TL para vermesinler. Maddiyattan daha çok getirisi olur bana. Çok ciddiyim. Antep-Erzurum finali gördükten sonra ben kahroldum kendi adıma. Bizim takım bu yerleri haketmiyordu. En azından o 2 takımdan biri biz olmalıydık diye düşünüyorum. Yemin ederim ben o gece uyuyamadım. Biz orada olmalıydık.”

ElazığsporTaraftarı’ndan Allah bin kere razı olsun…
“Ben son olarak şunu söyleyeyim. Bu sene Elazığspor taraftarı biz gerçekten çok büyük destek verdi. Bizim hangi şartlar altında mücadele ettiğimizi çok iyi biliyorlardı. Allah taraftarımızdan bin kere razı olsun. Önümüzde bir kongre süreci var. Kongrede inşallah Elazığspor adına ne hayırlısıysa o olur. Gerçekten buna ihtiyacımız var. Artık yani bu takımı hakettiği yere çıkarmamız lazım. Bu şehire 1. Lig yakışmıyor. Biz önümüzdeki sene iyi bir yapılanmayla, taraftarımızın da desteğiyle çünkü onlara gerçekten çok ihtiyacımız var. Onların bize destek olduğu kritik maçları nasıl kazandığımızı çok iyi biliyorlar. İnşallah bize her zaman dfestek olurlar bizde Elazığspor’uhakettiği yere getiririz diye düşünüyorum. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.