'Seçim kararıyla operasyona hız verdiler'

Elazığ küçük Millet Meclisi 24 Haziran seçimlerini değerlendirdiği toplantısını düzenlendi.

 Seçim kararıyla operasyona hız verdiler
Siyaset

Elazığ STK Platformu Danışma Kurulu Üyesi Resul Şahin, Türkiye’ye darbe girişiminde bulunanların erken seçim kararıyla harekete geçtiği belirterek döviz operasyonları düzenlediklerini söyledi.

Elazığ küçük Millet Meclisi 24 Haziran seçimlerini değerlendirdiği toplantısını düzenlendi.
Toplantıda seçim süreci konuşularak değerlendirmelerde bulunuldu.
Toplantıda konuşan Elazığ STK Platformu Danışma Kurulu Üyesi Resul Şahin, Türkiye’ye darbe girişiminde bulunmak isteyenlerin ve ülke hizaya getirmek isteyenlerin harekete geçtiğini söyledi.
Şahin, seçimin erken tarihe alınmasıyla durum açığa çıktığını ifade ederek, geçmiş dönemden itibaren döviz operasyonu olduğunu ve erken seçim kararıyla birlikte bu operasyona hız verildiğini ifade etti.
Kredi derecelendirme kuruluşlarının da Türkiye'nin notunu düşürerek harekete geçtiğine dikkat çeken Şahin, “Bu gelişmeler sonucunda Sayın Bahçeli'nin Ağustos’ ta seçime gidelim teklifi iki ay öne çekilerek Haziranda yapılması kararlaştırıldı. Muhalefetin seçime hazır olmadığı iddiaları onların kendi sorunlarıdır; Bir muhalefet partisi herhangi bir seçimi kaybettiği andan itibaren yeni seçime hazırlıklı olmalıdır. Bugün Avrupa'da birçok ülkede bir hükümetin kurulması aylarca sürebiliyor, onlar oturmuş sistemlerinden dolayı sıkıntı yaşamamaktadırlar ancak bizim gibi ülkeler bir günde bile birçok şeye gebe kalabilir. Türkiye’nin gelinen bu aşamadan sonra tekrar parlamenter sisteme dönmesi çok zordur. Bugün yapılan ittifakların geçmişte yapılan koalisyonlarla bir alakası yoktur, bunun takdiri milletin elindedir. Bugün ülkemiz üzerinde senaryosu dışarıda yazılan bir oyun oynanmaktadır ve hem dışarıda hem de içerde bunların oyuncuları vardır. Ben yapılacak seçimde milletin en doğru kararı vererek bu oyunları boşa çıkaracağına inanıyorum .” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • elazığlı | 26 Mayıs 2018 10:32

    Anlaşıldı: bir daha ki dönem Resul Bey Belediye Başkan Adayı olacak

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.