'Sivillere zarar gelsin istemiyoruz'

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’yi ziyaret etti.

 Sivillere zarar gelsin istemiyoruz
Elazığ Güncel

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Esad rejimine yönelik gerçekleştirdiği saldırıları değerlendirerek, “Hiçbir sivilin burnunun kanamamasını arzu ediyoruz ve hiçbir sivile zarar gelsin istemiyoruz. Suriye’nin toprak bütünlüğünün yanında olmasını istiyoruz.” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’yi ziyaret etti.

Ziyarette ülke gündemine yönelik değerlendirmeler yapılarak istişarelerde bulunuldu.

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Esad rejimine yönelik gerçekleştirdiği saldırıları değerlendiren Ramazan Gürgöze, “Gerçekleşen operasyon sadece rejime yönelik bir operasyonla sınırlı olur ve orada halkın gerçek temsilcileri yeniden Suriye’de Suriye’nin toprak bütünlüğüne sadık olarak gelecek nesilleri temsil edecek diye umuyoruz. Hiçbir sivilin burnunun kanamamasını arzu ediyoruz ve hiçbir sivile zarar gelsin istemiyoruz. Suriye’nin toprak bütünlüğünün yanında olmasını istiyoruz ”ifadelerini kullandı.

Ramazan Gürgöze, son dönemlerde finans sektöründe gelişme yaşandığını ifade ederek, “Finansal anlamda son dönemde finans sektöründe bir takım hareketlenmeler olduğu aşikâr. Güçlü temellere oturan ekonomimiz, istikrarlı olan ekonomimizi cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu sorunlarımızı tamamen elbirliği ile STK ile sanayicisi ile üreticisi ile atlatacağız. Dünyanın hangi ülkesinin başına böyle olaylar gelseydi bu kadar sağlam temellere dayalı olmayan hiçbir ülke ayakta kalamazdı. Dim dik bir şekilde 2018 yılında da büyüme oranlarına baktığımızda ilk çeyrek bize bir takım ışık vermekte ve 2018 yılında ekonomimizi büyüterek devam edeceğiz ”açıklamasında bulundu.

Hükümet olarak STK’lara önem verdiklerine değinen Gürgöze, “Ekonomik anlamda faaliyet gösteren STK’ların öncelikli görevleri kendi üyeleri hak ve menfaatlerini korumak olduğu gibi geçmiş mesleklerin gün yüzüne çıkmasını sağlamaktır. Ülkemiz hem de coğrafyamız zor zamanlardan geçiyor. Ekonomik olarak ta Türkiye’nin ekonomisini 2017 yılında yüzde 7.4’lük büyüme oranı ile tamamladık ve bu dünyada en gelişmiş ülkeler arasında birçok büyük ülkeleri geçtik. Reel anlamda ekonomizmiz sağlam bir temele ulaştı. Bankacılık sistemimiz çok gelişti. Ekonomimiz dimdik ayakta durmakta” diye kaydetti.

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmur Çelikus ise demokrasinin inşasının siyasi partiler ve güçlü STK’ların varlığı ile olabileceğini belirterek, “Düne kadar bir demokrasiyi tarif ederken bir ölçümüz vardı. Demokrasiyi sadece partilerle olacağını, demokratik hayatın vazgeçilmesini partiler der nokta koyardık. Şimdi yeni anlayış ki AK Partide buna katkı vermiştir. Demokrasinin inşası için siyasi partiler, güçlü sivil toplum örgütleri olursa demokrasi bu ülkede yeşerir ve hayat bulur. ESTER 1997 yılında kurulmuş bir yapı. Türkiye genelinde 33 yurt genelinde 5 şubesi ile birçok çalışmalar üretiyor. Hepsi de amatör ruhla çalışan arkadaşlarımız. Ve bu çalışmalara sadece esnaf ve sanatkârın hak ve menfaatini korumasını değil onların medeniyet köklerini bu güne nasıl taşıyabiliriz nasıl inşa edebiliriz ”açıklamasında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.