'TFF Cizrespor’u mu çıkarmak istiyor'

Elaziz Belediyespor aleyhine verdiği kararlarla mağlup olmasında büyük rol oynayan Bingöl Bölgesi Hakemine maç sonu büyük tepkiler vardı…

 TFF Cizresporu mu çıkarmak istiyor
Spor

TFF 3.Lig 3.Grubun 32. Haftası’nda kendi saha ve seyircisi önünde Cizrespor’a 2-1’lik skorla yenilmesinde baş sorumlu ilan edilen Bingöl Bölgesi C Klasman Hakemi Yusuf Aydın’a tepki gösteren Elaziz Belediyespor Teknik Direktörü Alaattin Tutaş TFF’ye sitem etti…
Federasyonunun Cizre’ye komşu sayılacak bir hakemin atanmasını sert bir dille eleştiren genç teknik adam “Federasyon değil, federasyon başkanı da gelse biz çıkacağız Play-Off’a…” dedi.
Tutaş’ın maç sonu yaptığı açıklama aynen şöyle; 
“Hakem zaten Bingöl Bölgesinden açıklandığı zaman bizim U-21’deki o zaman ki hocamız Ender hoca tedirgin olmuştu. Yani maçta bize ne yaparlar diye. Çünkü baktığın zaman o zaman ki futbolcularımızdan 9-10 kişi 10’ar maç ceza aldılar. Buda Bingöl’ün en iyi hakemiymiş. Bingöl Bölgesi, Cizre’ye de yakın bir arkadaşımız, maçta da istediğini yaptı zaten. Ben şimdi onda da suç bulmuyorum. Bizim takım futbol oynayamadı, mücadele edemedik ama hakemde bırakmadı ki bunlardan istediğimiz sonuçları elde edelim, istediğimiz pozisyonları elde edelim. Adam art niyetli en ufak bir şeyde bizimkilere kart en ufak bir şeyde kart. Nasıl olacak bunlar peki? Federasyon Cizrespor’u mu çıkarmak istiyor? Biz yine Play-Off’a çıkacağız. Her şey bizim elimizde. Federasyon değil, federasyon başkanı da gelse biz çıkacağız Play-Off’a kimse kusura bakmasın. Cizrespor’lu futbolcuların hocam kartı var, hocam kartı var dedikten sonra kart göstermesi biraz manidar. Ama ben Allah’a havale ediyorum hakemi. Ben hakem hakkında hiç konuşmamıştım, inşallah bunlar onların da başına gelir bir gün. Her şey bizim elimizde, biz onları aldığımız taktirde zaten Play-Off’dayız. Cizre kendi kendisini kandırmasın bunlar bir devlet, millet, vatan millet Sakarya edebiyatı yapıyorlar bizim sahamızda bizi tahrik etmeye çalışıyorlar. Yedek kulübesinde de dahil ama maalesef biz o tahriklere kapıldık. Onun için bundan sonraki 2 maçımızda da gerekli puanımızı alıp Play-Off’a kalacağız diye düşünüyorum.”

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.