'Tom otobüsü yolda durdurdu ve evine gitti'

Elazığspor Teknik Sorumlusu Muammer Sürmeli Adanaspor maçı sonrasında gündemi değerlendirdi. Sürmeli, “Ben umutları dağıtmadım” dedi.

 Tom otobüsü yolda durdurdu ve evine gitti
Spor

Elazığspor Teknik Sorumlusu Muammer Sürmeli Kanal Fırat’ta canlı olarak yayınlanan Kanal Fırat ile Kanal E’nin Spor Koordinatörü olan ve aynı zamanda gazetemiz köşe yazarlarından Coşkun Kamaç’ın hazırlayıp sunduğu "Maraton" programının konuğu oldu. 
İlk olarak kaybedilen Adanaspor mücadelesini değerlendiren Sürmeli; “Elazığspor Teknik Sorumlusu Muammer Sürmeli, “İddiadan bahsetmek istiyorum. Yani sezonun sonu gelmiş zaten. Son 4 maçımıza girmişiz. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Daha uzun bir zaman var demek herhalde saçmalık olurdu. Tabi ki iddiamız vardı. Yine söylüyorum  Elazığspor’un play-off’a kalması %99’du. Şampiyon olma şansı da bence %100’dü. Bizim için zor olan play-off’a çıkmaktı. Yani kaybettiğimiz maçlardan dolayı biraz sıkıntılıydık. Ben takıma güveniyordum, arkadaşlarıma güveniyordum. Zaten çok zorda değildi. 10 kişi kalmamıza rağmen özellikle dedim; bu maçı riske alacağım diye düşündüm. Çünkü bana beraberlik yetmiyor. Ben berabere kalsam da mağlup olsam da benim için hiçbir sonuç yok ve hiçbir şey değişmeyecek. Bunu da söylememe rağmen riski aldık.” dedi.

“Lamıne Dıarra neden bu kulüpte ilk yarıda olmadı? Bunun araştırılması lazım”
Lamine Diarra’nın lisansının neden çıkmadığının araştırılması gerektiğini dile getiren Teknik Sorumlu Sürmeli; “Ben çalıştığım her takımda hırsı aşılayacağım ve herkes her an hazır olacak. Kimin oynayıp oynamayacağı konusunda ise Adanaspor maçının akşamında da takımla konuştum. Dedim ki; yarın kimin oynayacağı belli değil, herkes hazırlansın. Herkes ilk 11 oynayabilir dedim. Lamine Diarra ile ben ilk yarıda bire bir antrenmanlar yapıyordum. Takım deplasmana gittiğinde maç izlemeye gitmeden önce onunla çalışıyordum. On numara bir karaktere sahip Ama şunu da sorgulamak lazım. Lamine Diarra neden bu kulüpte ilk yarıda olmadı? Bunun iyice bir araştırılması lazım. Lisansı çıkmadı, niye olmadı? Lamine Diarra’ya hatta şunu söyledim; Lamine dedim eğer sen ilk yarı bu takımda olsaydın bu takım fazladan 10 puan alırdı. Bunda da en büyük pay senin sayende olacaktı dedim. Adana Demir maçında mutlaka bir hamle yapmam gerekiyordu. Bende hamlemi yaptım. Çift santrafora döndüm. Ondan sonra da golü bulduk. Ama yaptığım her şeyin bir sebebi var. Bir açıklaması var. Ben Elazığlıyım. Burada benim hata yapma lüksüm yok. Hata yapabiliriz. insanoğlu hata yapacaktır. Mutlaka yapar ama ben bilerek hiçbir şekilde bu kulübü zarara uğratacak hiçbir şey yapmam.” diye konuştu.

“Tom otobüsü yolda durdurdu ve evine gitti” 
Tom krizini de değerlendiren Sürmeli ilginç açıklamalarda bulundu. Muammer Sürmeli; “Jeffrey’i oynatma sebebim de Tom bizle değil. Haftalardır bizimle değil. Ben ilk yarıda Adanaspor maçında 2-0 öne geçtiğimizde devre arası soyunma odasına gittim. Dedim ki Cevdet Hoca’ya Tom’u oyundan alalım. Aynen bunu söyledim, Cevdet Hoca dedi ki; belki bir top götürür. Dedim ki 2-0 zaten, 3 olsa ne olacak, 4 olsa ne olacak. Galibiz zaten dedim ama Tom hiçbir şey yapmıyor, yürüyor sahada ve bana göre Tom bu sene bize hiçbir katkı sağlamadı. Doğru mu? Asist yapabilir, gol atabilir ama Tom gibi oynamadı. Geçen seneki gibi oynamadı. Hiç dikkate de alınmadı. Adana Demirspor maçından önce Tom’u odaya çağırdım ve konuştum. İstediklerimi anlattım. Karşında oynayan sol bekin özelliğini anlattım. Dedim ki yumuşak bir bek ve topla beraber içeri gitmeni istemiyorum. Sadece çizgiyi kullanmanı istiyorum. Sen her pozisyonda onu geçebilecek bir oyuncusun dedim. Bu da bir haftadan dolayı, morali bozuk oynamadığından dolayı hocam bu maçı alacağız göreceksin, böyle yapacağım, şöyle yapacağım diye konuştu. Bende çok ümitlendim. Tom bizimle değil. Maç kadrosunu maç saatinde açıkladım. Yani hiç kimsenin haberi yok. Önceden kadroyu açıklıyorlardı. Jeffrey evine gidiyordu. Ben 6 yabancıyı tuttum. Herkes bana soruyordu yardımcı hocalar bile bana soruydu. Ben kadroyu açıkladım. Tom’u da yazmadım kadroya ve o Tom yolda gelirken TEDAŞ’ın önünde otobüsü durdurdu ve otobüsten indi. Maça bile gelmedi. Ben ona oynamayacağını söylemedim. Hiç kimseye de söylemedim ama o 18’de olmadığını görünce otobüsten indi ve evine gitti.” diye konuştu.

“Antrenörlerin maçlarda neler yaptıklarını, neler yapmadıklarını gördüm”
Teknik Sorumlu Muammer Sürmeli, “Her zaman takımın yanında olmam benim için daha iyi. Takımla beraber olmak en güzeli ama ben şunu söyleyeyim; beni maç izlemeye gönderiyorlar diye hiçbir şekilde gocunmuyorum. Hakikatten çok zor. Her hafta 2 bin, 3 bin kilometre yol yapıyorum. Otel ayarlamak, oradan oraya minibüsle gitmek.  Metroyla gitmek hakikatten zor. Maç izlemekten de gocunmuyorum. Bu benim gelişmemde çok önemli ve katkısı var. Hem oyuncu port föyüm çok gelişti hem de antrenörlerin maçlarda neler yaptıklarını, neler yapmadıklarını gördüm. Orada hocaların hamlelerini görüyorum. Ne yaptılar mesela sistemi değiştirdi mi, değiştirmedi mi? Teknikleri, aksayan yerleri görebildi mi? Göremedi mi? Bunlar benim için hep artıydı.” diye kaydetti.

“Ben muammer sürmeli olduysam, futbolda bir yere geldiysem Elazığspor’un buna çok büyük katkısı var”
Elazığspor’u yerli hocaların çalıştırması gerektiğini vurgulayan Muammer Sürmeli, “İyi oyunculara ve karakterli oyunculara sahibiz. Ben onların hepsine teşekkür ediyorum. Son iki haftada bu kadar olumsuzluklara rağmen ortaya koydukları performansa göre konuşuyorum. Yani şu takımda mutlaka gidecekler olacak, olmalı da. Ama bize fayda getireceğini sağladığımız oyuncuları kazanabilirsek bence Elazığspor şampiyonluğun en büyük adayı olur. Bu çok zor değil. Benim için söylemiyorum ama bir kere de Elazığlı bir hocayla kaybedin. Bir kere de Elazığlı bir hoca için kaybedin ne olur? Dışarıdan gelen antrenör bir kere üzülürse biz on defa üzülürüz. Elazığ’da 4  tane Pro Lisans sahibi çalıştırıcı var değil mi? Siz gelin çalıştırın. Şeref hoca gelsin, Erkan hoca gelsin. Yani artık neden hiç Elazığ dışında Elazığlı antrenör olmuyor, çalışmıyor? Neden? Çünkü; biz içeride birbirimizi desteklemeliyiz diye düşünüyorum. Çalışan teknik direktörlerin çok mu farkı var? Elazığlılar çok milliyetçiler diyorlar ya; biz bu konuda da milliyetçi olmalıyız..”dedi.

“Bu sene mukavelem bitiyor”
Sözleşmesinin biteceğini de hatırlatan Teknik Sorumlu Muammer Sürmeli; “Benim hedefim var tabi ki. Benim bu sene mukavelem bitiyor. Yani görev verildiği taktirde Elazığspor’da bize verilecek bir görevi düşünme, bekletme yani o olmasın bu olmasın deme lüksüne sahip değilim. Kendi adıma konuşuyorum, yani yok o olmasın bu olsun deme şansımız yok. Elazığspor’dan gelecek her türlü göreve hazırız. Bir gün mutlaka ben bu Elazığspor takımını alacağım, tek başıma çalıştıracağım ve yine söylüyorum; ben aldıktan sonra da Elazığspor takımında başarılı olacağım. Ondan sonra Elazığspor’u, Elazığ’ı dışarıda temsil edeceğim.”ifadelerinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • BİLAL YAVUZ | 25 Nisan 2018 11:17

    Adam gibi adamsın inşallah seni bu takımın başında tek yetkili olarak olmanı canı gönülden istiyorum senede kaç hoca gelip gitti bilemiyorum şehir olarak kendi insanımıza bir türlü güvenemedik arkasında dik duramadık sabır gösteremedik gelen giden yabancılar kulübe darbe üstüne darbe vurdu yeter artık yönetimin uyanması kendi degerlerine sahip çıkması zamanıdır.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.