'Türk milleti oyunları görüyor'

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ’da gerçekleştirdiği çalışmaları, Azerbaycan’da kendisine verilen ‘Üstün hizmet madalyası’nı, 24 Haziran seçimlerini ve dövizde yaşanan dalgalanmayı değerlendirdi.

 Türk milleti oyunları görüyor
Siyaset

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, “Türkiye dünyada etkili olan bir ülke haline geldi. Türkiye’nin bu çıkışından rahatsız olan ülkeler var. Seçime kadar Türkiye’ye karşı benzer ekonomi ve benzeri saldırı denemelerinin olacağını tahmin ediyoruz. Millet de bu oyunları görüyor.” dedi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ’da gerçekleştirdiği çalışmaları, Azerbaycan’da kendisine verilen ‘Üstün hizmet madalyası’nı, 24 Haziran seçimlerini ve dövizde yaşanan dalgalanmayı değerlendirdi.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Şuay Alpay ekonomide yaşanan hareketliliğin dünya genelinde yaşandığına dikkat çekerek, “Türkiye dünyada etkili olan bir ülke haline geldi. Türkiye’nin bu çıkışından rahatsız olan ülkeler var. Seçime kadar Türkiye’ye karşı benzer ekonomi ve benzeri saldırı denemelerinin olacağını tahmin ediyoruz. Millet de bu oyunları görüyor.” dedi.

Ekonomide yerel ölçekte ve uluslar arası ölçekte etkili olan hususların varlığına vurgu yapan Alpay, Dünya genelinde döviz fiyatlarında yükselişler olduğunu dile getirdi.

Merkez Bankası’nın doğru hamleler yaptığını aktaran Şuay Alpay, “Bu hamlelerin yerinde olduğunu hükümet yetkilileri açıkladı. Bu konuda alınması gereken önlemler alınıyor. Dövizde geriye doğru bir gidiş var.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin Avrupa Birliğini önemsediğini kaydeden Alpay, “Türkiye Avrupa Birliği’ni önemsiyor. Türkiye dünyada etkili olmayan bir bölge değil. Türkiye dünyanın en önemli devletlerinden biri. Türkiye dünyaya sırtını dönmedi tam aksine dünyaya bazı mesajlar vererek daha doğru bir yol haritasının çizilmesi için önerilerde bulunuyor. Türkiye’nin bu çıkışından rahatsız olan ülkeler var. Bütün bunlara rağmen doğru olanı yapıyoruz. Atılması gereken adımlar atılıyor. Seçime kadar Türkiye’ye karşı benzer ekonomi ve benzeri saldırı denemelerin olacağını tahmin ediyoruz. Millet de bu oyunları görüyor. Dolayısıyla sağ duyu öne çıkacak. Seçmenimiz bizim yapmak istediklerimizi biliyor. Yine kararını verecektir. Ekonomide zaman zaman kırılmalar olabilir. Ama bunlar genel olarak Türkiye’nin ekonomisini etkilemeyecektir.” açıklamasında bulundu.

“TÜRK DÜNYASI İLE DAHA FAZLA İŞ YAPACAĞIZ”

Azerbaycan’da kendisine verilen ‘Üstün hizmet madalyası’nı da değerlendiren Şuay Alpay, Madalyanın Azerbaycan ile Türkiye arasında askeri iş birliğinin gelişmesine yapılan katkılardan dolayı verildiğini ifade etti.

Türkiye’de sadece Genelkurmay Başkanımız Hulisi Akar’a ve Kara Kuvvetleri eski komutanı Zeki Çolak’a verilen madalyanın kendisine verilmesinden büyük onur duyduğunu anlatan Alpay, “Azerbaycan Devleti’nin 100 kuruluş yıldönümü, aynı zamanda da silahlı kuvvetlerinin 100. Kuruluş yıldönümüydü. Şüphesiz bir millet iki devletiz. Bu doğrultuda kardeşliğimizi dolu dolu gösteriyoruz. Azerbaycan bizim yanımızda, biz Azerbaycan’ın yanındayız. Kutlamaların ilk gününde Cumhuriyet Müzesi’nin açılışına katıldık. Bu müze açılışında beni bekleyen ciddi bir sürpriz vardı. Benim dedem Mehmet Kasım Gence müdafaasının en önemli komutanlarından biri. Müzede milli kahraman Mehmet Kasım’ın portresi ve kitabesi vardı. Dedem müdafaanın doğal şartlarla sona ermesinin ardından Türkiye’ye, Elazığ’a gelip yerleşiyor. Dedem Türkiye’nin ve Elazığ’ın bir parçası olduğu gibi Azerbaycan’ın da bir parçası. Dolayısıyla Azerbaycan Gence ve Elazığ arasında müthiş bir gönül bağı oluşuyor. Ardından 10 Bin kişinin katılımı ile bir bayram kutlaması yapıldı. Bu kutlamada şahsıma üstün hizmet madalya takdim edildi. Bunu Türk milleti adına kabul ettim. Bu madalyayı Azerbaycan Türkiye kardeşliği adına taşıyacağım. Bu madalya Genelkurmay Başkanımız Hulisi Akar’a, Kara Kuvvetleri eski komutanı Zeki Çolak’a ve bana verildi. Bu çok büyük bir onur. Bu madalyayı Elazığ’ın bir evladı olarak aldım. Bu madalya ile sorumluluklarım arttı. Daha çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Bu sorumluluk hissiyatı ile Türk dünyası ile daha fazla iş yapacağız.” şeklinde konuştu.

“DURMADAN DEVAM EDECEĞİZ”

24 Haziran seçimlerini değerlendiren Şuay Alpay, seçimlerin bayrak yarışı olduğuna dikkat çekti.

Alpay Ak Parti kadrolarına güvendiklerini anlatarak, Cumhur İttifakı olarak en yüksek oyla parlamentoda yer alacaklarını dile getirdi.

Ak Parti’nin çalışmaları hayata geçirirken Türkiye’nin öncelikli ihtiyaçlarına katkı sağladığını kaydeden Şuay Alpay “Bu bir bayrak yarışı. Ben seçim duyurusu öncesinde aday olmayacağımı ifade etmiştim. Ardından da Sayın Cumhurbaşkanımız bizim görevimiz başında kalmamız gerektiği talimatını vermişti. Bu açıdan bakıldığında biz öncelikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden çok yüksek bir oy ile seçileceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız bu ülkeye çok büyük katkılar sağladı. Cumhurbaşkanımıza tüm coğrafyanın, Türkiye’nin çok ihtiyacı var. Bunu herkes görüyor.  Türkiye’nin 2002 öncesindeki tablosunu herkes biliyor. Alt yapı, üst yapı, eğitim, sağlık, ulaşım ve diğer alanlarda çok fazla değişiklik yapıldı. Hangi hizmetler getirildi? Bunlar zaten herkes tarafından biliniyor. ‘Yaparsa yine Ak Parti yapar’ diyoruz.  Eksikliklerimiz, yapmak isteyip de vakit bulamadığımız hizmetler olabilir.  Dolayısıyla biz öncelikler sıralaması yapıyoruz. Ülkenin ihtiyacı olan ne varsa bunları öncelikli olarak değerlendiriyoruz.Bu konu da millet bizim bu yönümüzü de biliyor. Kadrolarımızdan eminiz. Biz 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak en yüksek oyla parlamentoda yerimizi alacağız.  Bulunduğumuz yerden hiç durmadan devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’DA ÇOK FAZLA ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK”

Elazığ’daki görev sürecinde çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Alpay, “Ben Elazığ’daki görev sürecimde şehre çok fazla hizmet verdim. Her bölgede mutlaka hizmetlerimiz var. Olumsuz hiçbir insanın veya çalışmanın yanında olmadık. Projeler üzerine çalışmalar yaptık. Şehir hastanesi başta olmak üzere, Sivil Havacılık Yüksek Okulu, Diş hekimliği Fakültesi, Toprak Analiz Laboratuarı, Bilim Merkezi’ni kazandırdık. Yeni yapılacak stadyum Projesi’ne katkı sağladık. Daha sayamadığımız çok fazla hizmet var. Yeni bayrak taşıyacak arkadaşlarda inşallah başarılara imza atacaklar. AK Parti Elazığ’da da en yüksek oy ile seçimleri tamamlayacak. Cumhur İttifakı Elazığ’da yine en yüksek oyu alacak.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.