'Türk siyasi tarihine kara leke olarak yapışacak'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, gündemi değerlendirdi.

 Türk siyasi tarihine kara leke olarak yapışacak
Elazığ Güncel

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, CHP'den 15 milletvekilinin istifa ederek, İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin değerlendirmede bulunarak, “15 vekilin adeta kiralık vekiller olarak toplumda benimsenmeyen bir algı oluşturmaları siyasi tarihimiz açısından utanç vericidir. Hem CHP’nin tarihine hem de Türk siyasine tarihine kara leke olarak yapışacak bir sonuç ortaya çıktı.”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, gündemi değerlendirdi.
Milletvekili Açıkkapı yaptığı konuşmada, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, “Biz yeni bir Anayasa değişikliği ile yeni bir hükümet sistemine geçmiştik. Bu hükümet sistemi resmi olmasa bile, biz bunu gerçekleştirmemiş olsaydık bile sandıklarda milletin ittifakı zaten gerçekleşecekti. Biz sadece kapalı kapılar ardında bu ittifaklar olmasın her şey şeffaf olsun diye bir kanuni düzenleme yaptık. Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte, MHP ile birlikte bir Cumhur İttifakı kurduk. Dolayısıyla bu ittifakı kurmak her siyasi partinin alenen yapabileceği bir kanuni müeyyide ile ortaya konuldu” ifadelerini kullandı. 
Milletvekili Açıkkapı yaptığı açıklamada, AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakını sürecini de anlatarak, “AK Parti özellikle 16 yıldır teşkilatlarıyla seçimlerde organize olarak çalışabilen ve her seçimden sonra bir diğer seçime hazırlanabilen bir siyasi hareket. Sayın Cumhurbaşkanımız, genel başkanımız 16 yıldır teşkilatları zinde tutmayı başarabilen gerçekten ender liderlerden birisidir. Bizlerde hiçbir değişim partide zafiyet oluşturmaz aksine her değişim, her dönüşüm partimizi her seçimde zaferle çıkarır.  Dolayısıyla özellikle bu seçimlerde teşkilatlarımızla birlikte biz belki her zamankinden daha iyi çalışarak, daha organize olarak bu seçimlerden de Allah’ın izniyle zaferle çıkacağız. Çünkü bizim teşkilatlarımız bu tecrübeye, bu bilgi ve birikime sahip bir teşkilat” açıklamasında bulundu.
Milletvekili Açıkkapı, CHP'den 15 milletvekilinin istifa ederek, İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin değerlendirmede bulunarak, “İYİ partinin seçimlere girmesiyle alakalı bir problem zikredilmemişken, seçimlere gireceği belli iken CHP ile birlikte belki de hem CHP’nin tarihine hem de Türk siyasi tarihine kara leke olarak yapışacak bir sonuç ortaya çıktı. Burada özellikle 15 vekilin burada adeta kiralık vekiller olarak toplumda gerçekten hiç de benimsenmeyen bir algı oluşturmaları siyasi tarihimiz açısından utanç vericidir. Gerçekten utanıyoruz. Çünkü biz zaten kanunlarla ittifakı meşru hale getirdik. Kapalı kapılar ardında bir şeyler yapılmasın istedik. Ama bugün öyle görünüyor ki Sayın Cumhurbaşkanımıza AK Parti siyasi hareketine yönelik olarak öyle bir kin öyle bir düşmanlık oluşmuş ki her şeyi mübah görüyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi küresel aklın burada maşalığını kim yapıyorsa yapsın. Emin olsunlar ki milletimiz her zamankinden daha vakur bir şekilde her yapılan olayı herkesten ve her siyasetçiden çok daha fazla analiz etme yeteneğine sahiptir. Bu olup bitenleri de milletimiz analiz ediyor. 24 Haziran’da da gerekli cevabı verecektir” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Abuzer Leylak | 27 Nisan 2018 09:53

    Düne kadar en ağır hakaretleri ettiğiniz Devlet Bahçeli ile kol kola girmek ne tür bir leke olacak tarihimizde? Her türlü sorumluluğu yerine getirmiş bir partiyi seçime sokmamak için 2 ay öteye seçim kararı almak ne tür bir lekedir partiniz için?

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.