'Ülke şehitler ve gaziler sayesinde ayakta'

Elazığ Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında, şehit aileleri ve gaziler ağırlandı.

 Ülke şehitler ve gaziler sayesinde ayakta
Elazığ Güncel

Türkiye’nin bugünlere kolay gelmediğini ve bu vatanın birlik, beraberlik ve bağımsızlığında şehit ve gaziler ile ailelerinin çok büyük emeği olduğunu kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Ülkemiz ayaktaysa şehitlerimiz ve siz değerli gazilerimiz sayesindedir.” dedi.

Elazığ Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında, şehit aileleri ve gaziler ağırlandı.
Kültür Park Mamurat-ül Aziz salonunda gerçekleşen iftar organizasyonuna Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz, 8.Kolordu Komutanı Osman Erbaş, AK Parti Elazığ Milletvekili adayı Şahin Şerifoğulları, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Program Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayarak şehit ve gaziler ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterimiyle devam etti.
Vatan için canı feda eden şehit ve gözünü dahi kırpmadan kendini siper eden gazilerle bir arada olmaktan onur duyduklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, ‘ülkemiz ayaktaysa şehitlerimiz ve siz değerli gazilerimiz sayesindedir’ dedi.
Türkiye’nin bugünlere kolay gelmediğini ve bu vatanın birlik, beraberlik ve bağımsızlığında şehit ve gaziler ile ailelerinin çok büyük emeği olduğunu kaydeden Başkan Yanılmaz, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
 “Şehitlik gibi yüce bir rütbeye erişen ve onlarla birlikte mücadele edip gazilik unvanına ulaşan evlatlarımızın hiçbir zaman hakkını ödeyemeyiz. Bu şeref ve rütbe herkese nasip olmaz. Canlarını verdikleri bu topraklarda birlik ve beraberliğimiz hep sürecek, şanlı bayrağımızda hep dalgalanacaktır.”
Şehit yakını ve gazilerin kendileri için çok değerli olduklarını vurgulayan Vali Kaldırım, il yöneticileriyle birlikte her zaman şehit ve gazi yakınlarının emrinde olduklarını söyledi. Valilik ve belediye ile birlikte şehit ve gazilerimiz için her zaman fedakârca çalışacaklarını kaydeden Vali Kaldırım, “Türkiye toprakları şerefli topraklardır. Bu topraklar bu kadar aziz ve değerli ise bunda şehit ve gazilerimizin emeği büyüktür. Ecdadımız bizlerin omuzlarında büyük bir sorumluluktur ve bizler bu sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğiz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.