'Yapacağımız transferlerle hedefimizi belirleyeceğiz'

Elaziz Belediyespor Teknik Direktörü Alaattin Tutaş yeni sezon hazırlıkları ve grubu spor servisimize değerlendirdi…

 Yapacağımız transferlerle hedefimizi belirleyeceğiz
Spor

2018-2019 Futbol Sezonu’nda TFF 3.Lig 2.Grup’ta mücadele edecek Kırmızı-Lacivertli Temsilcimiz Elaziz Belediyespor’da Teknik Direktör Alaattin Tutaş transfer çalışmaları, yeni sezon hazırlıkları ve 2.Grup ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu…
Yeni sezon hazırlıklarına 16 Temmuz’da kendi tesislerinde start vereceklerini ve ilk etap kampında yeni transferler ve denemeye gelecek futbolcuların performansını değerlendireceklerini belirterek maliyeti düşük genç futbolcuları da bünyelerine katmak istediklerine vurgu yaptı.
2.Grup’ta 4-5 tane iyi takımın olduğunu ve sezonun zorlu geçeceğini kaydeden genç çalıştırıcı 12-15 arası transfer yapacaklarını belirterek ElazizBelediyespor’un bu ligde kalıcı olduğunu Elazığ’ın da bir futbol şehri olduğunu herkese göstermek istediklerini söyledi. 
Elazığspor’un transfer listesinde bulunan Kaleci Ogün konusunda da değerlendirmelerde bulunan Tutaş önemli olanın futbolcunun kendi tercihi olduğunu gitmek istediği takdirde önünü kesmeyeceklerini bildirdi. 
Tutaş’ın açıklamaları şöyle; 
 
İlk Etap Kampı Elazığ’da…
“16 Temmuz’da kendi tesislerimizde yeni sezon hazırlıklarımıza start vereceğiz. 1.Etap Kampımız Elazığ’da olacak. 1.Etap Kampı’nda amacımız transferlerimizsin yanı sıra denemeye alacağımız futbolcuların performansını görmek. Denemeye aldığımız futbolculardan da 1-2 tane futbolcu çıkarmak istiyoruz. Alt yapımızı iyi oluşturmak zorundayız. Genç ve ileriye dönük futbolcularla devam etmemiz lazım.”

Grubu zor veya basit diye nitelemek yanlış…
“Tabiki grup kuraları çekildi. Bu sene 2. Gruptayız. Grupta 4-5 tane iyi takım var ama ilçe takımları olarak büyük takımların olduğunu görüyoruz. Belediye destekli takımlar var. Basit veya zor bir grup olarak nitelendirmek yanlış olur. Çünkü baktığımız zaman tüm gruplardaki takımlar maliyetli ve bütçesi olan takımlar. Eğer sistemli bir takım oluşturmazsak tüm maçlar zor geçecek. Biz geçen sene ElazizBelediyespor olarak hiç kimsenin beklemediği bir puan yakaladık ama önümüzdeki sene daha değişik bir şekilde sahaya çıkmak istiyoruz. Elazığ’da da futbolun olduğunu, ElazizBelediyespor’un da bu ligde devamlı olacağını, devamlı hedefi olan bir takım konumunda olduğunu herkese biz kanıtlamak istiyoruz. Tabiki önümüzdeki süreçte yapacağımız transferlere göre hedefimizi belirleyeceğiz. O hedef konusunda da her sene transfer yapmaktansa genç futbolcuları keşfedip bünyemize katmak istiyoruz. ElazizBelediyespor’un geleceği adına. İnşallah onlarla beraber iyi bir hedef yakalamak istiyoruz. Elazığ’da biz bazı şeyleri başardık. İnşallah önümüzdeki sezon daha da büyük başarı elde etmek için tüm gayretimizle çalışacağımızı ifade etmek istiyorum.” 

12-15 arası transfer yapmayı düşünüyoruz…
“Hedefe oynayan bir takım kurmak için en az 12-15 arası transfer yapmak istiyoruz. Bunun yanında genç futbolcular olacak, tecrübeli futbolcular olacak. Birde geleceğe yönelik futbolcular bulmak istiyoruz. Lig uzun bir maraton. Hem tecrübeli ve hemde genç futbolcularımıza ihtiyacımız olacak. Ama dediğim gibi bu sene sistemi oturtup, bundan sonraki süreçlerde her sene 15-20 transfer yapmak istemiyoruz biz. Onun için sistemi oluşturduktan sonra eğer güçlüde bir altyapı oluşturabilirsek önümüzdeki yıllarda transfer yapmayan sadece dışarıya futbolcu satan bir kulüp olmak istiyoruz. Bizim hedefimiz hem futbolcu üretmek hemde hedefe gitmek. Elazığ’da bunu yapacak güçte var kalitede var. İnşallah bunu başaracağız diye düşünüyorum.”

Ogün iyi bir kaleci, önünü kesmeyeceğiz…
“Burada futbolcunun tercihi de önemli. Ogün bizim için geçen sene bayağı iyi maçlar çıkardı. Belki hiç kimsenin ummadığı bir anda piyangodan çıkar gibi bir Ogün çıktı ama. Gerçekten çok kaliteli bir insan ve kaliteli bir kaleci. Elazığspor’da oynayabilecek kapasitede bir kaleci. Burada futbolcunun tercihi de önemli. Şimdi bir futbolcunun 1.Lig’de oynaması farklı, 3.Lig’de oynaması farklı. Biz bu futbolcumuzunda önünü kesmek istemiyoruz. Tabiki o başarılı olabileceği, mutlu olacağı yer nereyse Ogün’e her türlü konuda yardım etmek istiyoruz biz.” 
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.