107 kişi İŞGEM’e kiracı olmak için başvurdu

İŞGEM Genişletilmesi Projesinin 4. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı, İŞGEM ortakları ile paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

107 kişi İŞGEMe kiracı olmak için başvurdu
Elazığ Güncel

Proje Kilit Uzmanı Barbaros Tunç, Elazığ’da son 4 aylık faaliyet dönemi içerisinde,  İŞGEM’e 107 proje başvurusu olduğunu bunlardan, 29’unun Değerlendirme Komitesinin listesine alındığını, 14’ünün Ön Kuluçka Danışmanlığında incelenmeye devam ettiğini, 64 başvurunun ise proje sahiplerinin talebiyle incelenmesinden vazgeçildiğini söyledi. 

Elazığ İş Geliştirme Merkezinin (İŞGEM) Genişletilmesi Projesinin 4. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında, İŞGEM ortakları ile paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantıya, Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Masar Ayas, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Proje Yöneticisi Özden Karadağ, FKA Genel Sekreter V. Abdulvahap Yoğunlu, İŞGEM Ortak ve Paydaşları ile Proje Teknik Destek Ekibi katıldı.
Operasyon Koordinasyon Birimi Direktörü İlkay Akçan, Proje Takım Lideri William McConkey, Proje Kilit Uzmanı Barbaros Tunç ve İŞGEM Genel Direktörü Ömer Naci Karataş Projenin son dört aylık dönemdeki faaliyetleri ile planlanan faaliyetler hakkında detaylı bilgi verdiler.
Proje Kilit Uzmanı Barbaros Tunç, son 4 aylık faaliyet dönemi içerisinde,  İŞGEM’e 107 proje başvurusu olduğunu bunlardan, 29’unun Değerlendirme Komitesinin listesine alındığını, 14’ünün Ön Kuluçka Danışmanlığında incelenmeye devam ettiğini, 64 başvurunun ise proje sahiplerinin talebiyle incelenmesinden vazgeçildiğini söyledi. 
Tunç, bu süreçte Elazığ İŞGEM’in 3. nesil bir kuluçka merkezi hizmeti sunduğunun da altını çizerek, gerçekleşen ve önümüzdeki 4 aylık dönemin planlanan faaliyetleri hakkında da bilgi paylaşımında bulundu.
Son 4 aylık dönemde yapılan çalışmaları özetleyen Tunç, bu dönem içerisinde; “İşletme Analizinin Yapılması ve İşletme Analizi Raporlarının Yazılması, Potansiyel Girişimcilerin İş Planları’nın Gözden Geçirilmesi, Genel Bilgi Toplama Görüşmelerinin Yapılması, İŞGEM 'in 5 Yıllık İş Planı’nın Hazırlanması,  İŞGEM 'in Hizmet Kılavuzlarının Hazırlanması, İŞGEM Logosunun ve Kurumsal Kimlik Setinin Geliştirilmesi, Elazığ, Tunceli ve Malatya da Tanıtım Seminerleri Düzenlenmesi, Tanıtım Broşürlerin Tasarımı ve Basımı, İŞGEM Websitesinin Tasarımının Aktive Edilmesi ve Devamlılığının Sağlanması, Profillerin Geliştirilmesi ve Adayların Belirlenmesi ve Seçilmesi, Ara Dönem Mali Planın Geliştirilmesi ve Mevcut Yapı ile Önerilen Yapı arasındaki Entegrasyon Stratejisi, İhtiyaç Analizinin Yapılması ve Mesleki Gelişim Planlarının Hazırlanması,  Mesleki Gelişim Planlarına Bağlı Olarak Kişisel Gelişim Eğitimlerinin Verilmesi, Ulusal İnceleme Gezileri’nin Düzenlenmesi gibi faaliyetler yer almaktadır.  İŞGEM’de kiracı olmak için 107 kişi başvurmuştur. Başvuru sahiplerinin hepsiyle ÖKDP ekibindeki uzmanlar tarafından ilk görüşmeler yapılmıştır. Başvuru süreci hala devam etmektedir. Ön Kuluçka Danışmanlığı Programı İŞGEM’de kiracılık başvurusunda bulunan girişimciler için başlatılmıştır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.