123 Bin Öğrenci Karne aldı

Elazığ'da 509 okulda 123 bin öğrenci bugün karne alarak 3 aylık tatile girdi.

123 Bin Öğrenci Karne aldı
Eğitim

Vedat YETİK

2012-2013 eğitim-öğretim yılı sona erdi. Türkiye genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 17 milyon öğrenci bugün karne aldı. Elazığ’da da 509 okulda yaklaşık 123 bin öğrenci karne sevinci yaşadı.

Elazığ’da 2012-2013 yılsonu kapanış töreni ve karne dağıtım programı Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulunda düzenlendi. Törene Elazığ Valisi Muammer Erol, İl milli eğitim Müdürü Aziz Yeniyol ve çok sayıda veli katıldı.

HERKESE İYİ TATİLLER

Törende konuşan Elazığ Valisi Muammer Erol, “Çocuklar bir yıl boyunca bugünü beklediler. Bugünde gördük ki sevinerek karnelerini aldılar. Kazasız, belasız, sıkıntısız karne bekleyerek, sonunda da çocukların mutlu olduğu bir günde işi noktalayarak bitirmek herkes için sevindirici. Biz de onların sevinçlerini paylaşmak için buraya geldik. İyi oldu diye düşünüyorum. Elazığ'da 123 bin öğrencimiz bugün itibariyle tatile girdi. Bu vesile ile hepsine iyi tatiller diliyoruz. Anne ve babalar da çocuklarının tatillerini verimli geçmesi adına elinden gelen ne varsa geri koymasınlar. Çocuklarına iyi bir tatil yaptırsınlar. Seneye böyle dolu dolu başlasınlar.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol ise 2012-2013 eğitim öğretim yılını mutlu bir şekilde sona erdiğini belirterek “İlimizde anaokulu öğrencileri hariç 114 bin 952 öğrencimiz karne aldı. Mutlu bir gün. Bir yılın emeği. Tabi bunların arasında üzülenlerde var. Karneler sadece not bilgisini ölçen evraklardır. Bu evraklar çerçevesinde çocuklarımızın sıkıntıları olabilir. BU sıkıntıları çocuklarımızı karşımıza alarak üzmeyelim. Çocukların kişilikleri, kimlikleri, onurları, sağlıkları çok önemli bizim için. Mutluyuz. İnşallah bu tatil çerçevesinde öğrencilerimiz eksiklerini giderecekler.” diye konuştu.

Konuşmalarınnın ardından Vali Muammer Erol ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol öğrencilere karnelerini dağıttılar.

Vali Erol, törende ayrıca öğrencilere kitap hediye etti. 

3 AY TATİL

Öğrenciler, 180 iş günü ve yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. İlköğretim ve lise son sınıf öğrencileri mezuniyetin yanı sıra yaz tatilinde sınava girme, sınav sonucu öğrenme, tercih yapma ve kayıt heyecanı yaşayacak. Lise son sınıf öğrencilerinin katılacağı Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) yarın başlayacak. LYS'ler 15-16, 22-23 Haziran'da 5 oturum halinde gerçekleştirilecek. 2012-2013 eğitim-öğretim yılı 17 Eylül 2012'de başlamış, öğrenciler 28 Ocak-8 Şubat arasında yarıyıl tatili yapmıştı.

2013-2014 eğitim-öğretim yılında, ilk zil 16 Eylül Pazartesi günü çalacak. Anaokulu ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri 9 Eylül'den 13 Eylül'e kadar "uyum programı"na alınacak. Birinci yarı yıl 24 Ocak 2014'te sona erecek. Yarı yıl tatili, 27 Ocak-7 Şubat 2014'te yapılacak. İkinci dönemin ilk dersi 10 Şubat'ta görülecek. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı, 13 Haziran'da tamamlanacak.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.