2 Bin çöp konteyneri dağıtılıyor

2018 yılında Elazığ genelindeki köylerde dağıtılacak olan 2 Bin konteynerin dağıtımına başlandı. 

2 Bin çöp konteyneri dağıtılıyor
Elazığ Güncel

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından merkez ilçenin ardından tüm ilçelerde de başlatılacak olan katı atık toplama projesinin ilk etabı Maden İlçesinin 12 köyünde başlatıldı. Atık toplama hizmetinin başlatılması nedeniyle bir program düzenlendi. 
İl Özel İdaresi Gezin Bakımevinde gerçekleştirilen programa Vali Çetin Oktay Kaldırım, Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene, Maden Belediye Başkanı Musa Orhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, İl Genel Meclisi Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Programın açılışında bir konuşma yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “İl Özel İdaresi olarak köylerimizin altyapı ve üstyapı hizmetlerini yaparken çevre ile alakalı kanalizasyon, ilaçlama ve çöp toplama hizmetlerini de gerçekleştirmekteyiz. 2018 yılına kadar merkez 136 köyümüz ve kapanan belde belediyelerinden köye dönüşen 3 yerleşim yerinde bu hizmet sürdürdük. Sayın Valimizin talimatları ile 2018 yılında bütün ilçelerimize de yaygınlaştırma kararı aldık. Amacımız altyapısı tamamlanmış, temiz köyler ve temiz bir Elazığ’ı sağlamaktır” dedi. 
Sabuncu 2018 yılında köylere 2 Bin adet konteyner dağıtılacağını, düzenlenen programda Hazar Gölü çevresinde yer alan 12 köye 224 konteyner dağıtılacağını ve hizmetin Mayıs ayı içerisinde başlayacağını sözlerine ekledi. 
Maden İl Genel Meclisi Üyesi Suphi Özay ise hizmetin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.
Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene de konuşmasında hizmetin öncelikle Hazar Gölüne yakın köylerde başlatıldığını, bunun temel amacının Hazar Gölünün kirletilmesini önleyerek gelecek nesillere temiz bir şekilde ulaştırmak olduğunu söyledi.

AMACIMIZ TALEPLERİ ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK
Vali Çetin Oktay Kaldırım ise konuşmasında şunları söyledi, “Başlatılan proje ilçemize ve Hazar Gölüne değer katacak bir projedir. 2018 yılını hizmet yılı ilan ederek hizmeti 3 katına çıkaracak ve ilimizde hiçbir temel sorun bırakmayacağız. Köy ve mezraların öncelikli sorunlarını gündemimizden çıkaracağız. Amacımız vatandaşlarımızın taleplerini en hızlı ve en kaliteli şekilde çözüme kavuşturmaktır. Çöp toplama işinin bütün ilçelerimizde, Maden’de de öncelikle de Hazar Gölü ve etrafında yapılması kararını aldık” 
Konuşmasında Hazar Gölünün Elazığ turizmine önemli değer kattığını ifade eden Vali Kaldırım Hazar Gölünün temizliği için eleman istihdam edilerek çevre temizliğinin de yapılmaya başlanacağını, göl kenarında Özel İdare marifetiyle başlatılan kıyı düzenleme çalışmalarının süreceğini de ifade etti.      
Konuşmaların ardından Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu arasında katı atık toplama projesine dair protokol imzalandı.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.