300 kilo kaçak balığa el konuldu

Elazığ’da 1 Nisan – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında uygulanan su ürünleri av yasağı denetimleri kapsamında, yaklaşık 300 kg balık ele geçirildi.

300 kilo kaçak balığa el konuldu
Elazığ Güncel

Elazığ’da 1 Nisan – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında uygulanan su ürünleri av yasağı denetimleri kapsamında, yaklaşık 300 kg balık ele geçirildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdür Yardımcısı Vedat Ergün; Maden ilçesindeki  kontrol noktasında yaklaşık 300 kg sazangiller familyasına ait kaçak balık yakalandığını belirterek, kaçakçılık yapan şahsa yasal işlem uygulandığını söyledi.
Ergün konuşmasında;  “Bu seneki av yasağı kontrollerinidrone ile yaptık, bu nedenle kaçak balık avlanmasında ciddi oranda düşüş oldu.Su ürünleri denetim ve kontrol ekipleri, Emniyet ve Jandarma ile koordineli olarak gelen ihbarları yirmi dört saat denetim esasına göre değerlendiriyoruz. Halkımız av yasağına uymayanları 155-156 ve 2411616 nolu telefonlara ihbar edebilirler.” dedi.
Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hacı Paşa Tuğyan ise 1 Nisan – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında devam eden balık avlanma yasağının önemine değinerek; “ Yasağa uyulmaması geleceğimizi yok etmek anlamına geliyor. 3 kg ağırlığındaki bir balık 500 bin ile 1 milyon arasında yumurta oluşturuyor. Bu yumurtalar bir sonraki sene binlerce balık demek. Vatandaşlarımızdan ricam, kaçak balık avlayanlara fırsat vermeyerek ilgili yerlere gerekli ihbarları yapmalarıdır. Bizler çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.  Balıkçılık ve Su Ürünleri şubesi olarak özverili çalışmalarından dolayı ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.