37 Kurum Beyaz Bayrak Aldı

Elazığ’da temizlik ve hijyen konusunda başarı sağlayan 37 kuruma Beyaz Bayrak verildi.

37 Kurum Beyaz Bayrak Aldı
Elazığ Güncel

Elazığ’da okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında temizlik ve hijyen konusunda başarı sağlayan 37 kuruma Beyaz Bayrak verildi.Elazığ’da “Örnek Çalışmalar Paylaşım günleri Elazığ-2018” programı gerçekleştirildi.

Düzenlenen programda 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde okul ve kurumlar tarafından hazırlanan örnek proje ve çalışmaları sergilendi. Etkinlikte beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul ve kurumlara beyaz bayrakları verildi.

Programa Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Masar Ayas, Milli Eğitim Müdürü Feyzi gürtürk, İl Sağlık Müdürü Cahit polat protokol üyeleri, okul ve kurum müdürleri ile davetliler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Strateji Şube Müdürü Fatih Kömürlü yapılan çalışmalar, sergide yer alan örnek paylaşımlar ve Beyaz Bayrak uygulaması ile ilgili bilgililer verdi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise programda emeği geçen tüm ekip ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum diyerek başladığı konuşmasında; “Bir ülkenin gelişebilmesi, kalkınabilmesi, sürekliliğinin sağlanabilmesi ve en önemlisi var olabilmesi için güçlü ve istikrarlı bir ekonomiye sahip olması gerekir. Ülkelerin ekonomik düzeylerini belirleyen en önemli faktör ise eğitimdir. Dünyada ekonomik bakımdan gelişmiş ülkelerin eğitim politikaları incelendiğinde; AR-GE altyapısına önem verdikleri, eğitim alanındaki yenilikleri yakından takip ettikleri, gelişmelere açık oldukları ve teknolojiden maksimum düzeyde faydalandıkları görülmektedir. Ülkemizin 2023 Vizyonunda yenilikçi uygulamaların paylaşılması ve yaygınlaştırılması gibi hedefler belirlenmiştir. Bu bağlamda; sizlerin kurumlarınızda uygulamış olduğunuz değerli çalışmaları önemsiyor, tüm ilde yaygınlaştırılmasını planlıyoruz. Aynı zamanda ilimizden “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan 37 kurumun sertifika programını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz ise, bilgiyle donatılmış, düşünen, düşündüğünü uygulamaya koyabilen ve üreten bir neslin Türkiye’nin aydınlık geleceğinin habercisi olduğunu vurgulayarak, emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Tokat’tan Elazığ’a misafir olarak gelen ve öğretmenlerden oluşan müzik gurubunun verdiği konser izleyici ve katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile takip edildi.

Program Beyaz Bayrak alan okullara bayrak ve plaketlerinin verilmesinin ardından eğitimde iyi örnekler sergisinin ziyaretçiler tarafından gezilmesi ile son buldu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.