600 çocuğa ramazan yardımı yapılacak

Elazığ’da 200’ü muhacir olmak üzere 600 çocuk için hazırlanan yardım kolilerinin dağıtımına başlandı.

600 çocuğa ramazan yardımı yapılacak
Elazığ Güncel

İllim Yayma Cemiyeti Yetim Komisyonu yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi 600 çocuğu sevindirdi. Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra hayır işlerin de gerçekleştiren cemiyet, Ramazan yardımlarına başladı. 
Elazığ İlim Yayma Cemiyeti Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Sönmez, yardımlar kapsamında 600 çocuk için hazırlanan yardım kolilerinin dağıtımına başladıklarını belirterek, Ramazan ayı boyunca yardımların devam edeceğini söyledi.
 Gülsüm Sönmez, “Yetim komisyonumuzun gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde 200’ü muhacir olmak üzere toplam 600 çocuğumuza bayram öncesi kıyafet alındı. Önümüzdeki hafta itibariyle de bu ailelerimize 600 adet yardım kolisi dağıtımında bulunacağız. İlim Yayma Cemiyeti’nin amacı Ramazan ayında yetime tebessüm, muhacire ensar, fakire ise umut olmaktır. Bizlerin amacı veren el ile alan el arasında bir köprü vazifesidir.” Dedi.
İlim Yayma Cemiyeti tarafından gerçekleştirilen yardımların anlamlı olduğunu ifade eden Elazığ Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ise açıklamasında şunları söyledi: “Ramazan ayının bereket getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz ‘kim bir Müslüman kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah’ta onun ihtiyacını giderir’, Yüce Rabbimiz Ali İmran Süresi’nde; Allah yolunda harcamadıkça gerçekten iyiliğe eremezsiniz, her ne harcamışsanız da rabbinizin katında onu bulacaksınız’ buyuruyor. Okullarımızda eğitim – öğretim gören sevgili yavrularımıza yönelik yapılan bu yardımlardan dolayı İlim Yayma Cemiyeti Yetim Komisyonu üyelerine teşekkür ediyoruz.”
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.