620 Kursiye Sertifika Verildi

Elazığ Belediyesi Kurs Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ve 1 ocak 2012 tarihinde başlayan Elazığ Kadın İstihdamını Güçlendirme Projesi kapsamında açılan kurslar sona erdi.

620 Kursiye Sertifika Verildi
Eğitim
 
Elazığ Belediyesi Kurs Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ve 1 ocak 2012 tarihinde başlayan Elazığ Kadın İstihdamını Güçlendirme Projesi kapsamında açılan kurslar sona erdi. Kurslardan mezun olan 620 öğrenci sertifikalarını Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun elinden aldılar.
 
Belediye Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen sertifika dağıtım törenine Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve sertifikaya hak kazanan kursiyerler katıldı.
 
Elazığ Belediyesi Kurs Eğitim Merkezinde 2006 yılından bu yana toplam 6942 kişinin mezun olduğunu ifade eden Kurs Müdürü Oğuz Gündağ, şunları söyledi:  “Biz kurs merkezinde eğitmenlerimiz birlikte aralıksız olarak çalışıyoruz ama mezun ettiğimiz arkadaşlarımızın kendilerine iş bulduğu zaman bu yorgunluğumuzu unutuyoruz ve çok mutlu oluyoruz.”
Kursiyerler adına konuşma yapan Ayşegül Yerlikaya ve Mehtap Aydemir ise iş başvurusuna gittiğimizde işverenler bizden sertifika soruyorlardı bizim de sertifikamız olmadığı için işe alınmıyorduk. Şükürler olsun ki şimdi Belediyemizin açtığı kurs merkezi sayesinde sertifikamız oldu. Bizler Belediye Başkanımız Süleyman Selmanoğlu’na teşekkürü bir borç biliyoruz.”
 
Eğitimci bir Belediye Başkanı olduğu için çok mutlu olduğu belirten Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “ Bizler göreve geldikten sonra Elazığ da çok şey değişti öncelikle belediye yakışmayan bir binamız vardı. Bizlerde Hemşerilerime yakışan bir bina yapıp halkımızın hizmetine sunduk. Biz Belediye olarak aralıksız çalışmaya devam edeceğiz bu kapsamda terminal binamızı galericiler sitesini, balıkçılar sitesini en kısa süre içinde yapına başlayacağız diyen Başkan Süleyman Selmanoğlu dev bir projeye başlayacaklarını söyledi: “210 dönümlük bir alanda Kültür parkı hizmete sunacağız bu proje bittiğinde Elazığ’da değil tüm Türkiye de ses getirecek bir proje olacak. Parkın içinde havuzuyla, yürüyüş yollarıyla, camisiyle dev bir projeyi hemşerilerimizin hizmetine sunacağız”.
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, konuşmaların ardından Bilgisayarlı Muhasebe, Tıbbi sekreterlik, Çocuk Gelişimi ve Çocuk Bakıcılığı Eğitimi ile Bilgisayar İşletmenliği kursuna devam edip sınavlarda başarılı olan 620 kursiyere sertifikaları verildi.
 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.