AĞIN SİZE NE YAPTI?

Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan vidanjör ve çöp konteyneri istediklerini ve isteklerinin 3 yıldır karşılanmadığını belirterek “Ağın ismini görünce Çevre Bakanlığı üstünü çiziyor. Ağın ne yapmış? Ağın HDP’li mi, Ağın PKK’lı mı, Ağın FETÖ’cü mu? Değil. dedi

AĞIN SİZE NE YAPTI
İlçe Haberleri
Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, Keban Baraj Gölü’ne kanalizasyon suyu aktığını, bu nedenle gölün kirlendiğini ve balıkların öldüğünü söyledi. Göldeki kirliliğin önüne geçmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan vidanjör ve çöp konteyneri istediklerini belirten Serttaş, yaklaşık 3 yıldır bu taleplerinin karşılanmadığını söyledi.  
 
Ağın ilçesinin bağımsız Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, ilçede yaptıkları hizmetler ve geleceğe yönelik projelere ilişkin Günışığı’na özel açıklamalarda bulundu.
 
Serttaş, 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ağın Belediye Başkanı seçildiğini, o tarihten buyana ilçeye hizmet verdiğini kaydetti.
 
İHRAÇ EDİLMEDİM, İSTİFA ETTİM
2017 Eylül ayında MHP ile ilişkisinin kesildiğini belirten Başkan Serttaş, “Ben Demokratik, Laik, Cumhuriyetçi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, manevi düşüncelerinden dolayı herkese saygı duyan, hizmette de kusur etmeyen bir belediye başkanıyım. Ben MHP’den ihraç edilmedim. Kendim istifa ettim. Şuan bağımsızım. Düşüncelerime uyan bir parti olursa tercih edebilirim. Benim düşüncelerim şudur; Hukuk düzeni, adalet, Cumhuriyetçi, laik, demokrat, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insanlara sosyal güvence sunabilen, evrensel hukuka inanan, bağımsız bir Türkiye. Bu istediklerimin hiçbiri kötü değil herhalde.” şeklinde konuştu.
 
TÜRKİYE’NİN EN SORUNSUZ İLÇESİ
Ağın ilçesinde yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Serttaş; “Ağın ilçemizde işsiz yok. Çalışmak isteyen herkese iş var. Olay yok, adli vaka yok.  Huzur kenti. Göç vermiyoruz artık. İlçeye geri dönüş başladı. Son bir yılda 150 kişi geri geldi. Ev yaptırıyorlar. Bu sene 20 tane ev yapıldı ilçede. Belediye olarak yeni bir semt açtık. Cumhuriyet Mahallesi ismini verdik bu semte. İlçemizde yürüyüş yollara yapıyoruz. Parkurlar yapıyoruz. Çocuk parkları, mesire yerleri yapıyoruz. Baraj gölünde iki tane plaj yapacağız. Bay ve bayan plajlar olacak. Bu plajların ilçemize çok büyük katma değeri olacak. İlçeye turist çekeceğiz.  Ağın leblebisinin TSE damgasını aldık. İlçemizde badem üreticilerimizin sayısı arttı. Türkiye’nin şuanda sorunsuz bir ilçesi varsa o da Ağın ilçesidir.” açıklamasında bulundu.
 
HER EVİ ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ
İlçedeki kadınları ekonomiye kazandırmak istediklerini ifade eden Serttaş, şunları kaydetti: “İlçemizde her evi üretim merkezi haline getirmek istiyoruz. Kadınlarımızı ekonomiye kazandırmak istiyoruz. Bu konuyu Çalışma Bakanlığına sunduk. Her ev üretime katkıda bulunacak. Özellikle bayanlarımız. Leblebi, badem, ceviz, dut, orcik, pestik gibi ürünlerin üretimini evlerde yapacağız. Her ev bir imalathane haline gelecek. Bu  konuda belediye olarak badem kırma makinesi ilçeye getirdik. Bu sayede elde edilecek ürünleri paketleyip yurt içi ve yurt dışına ihraç edeceğiz. Dolayısıyla kadınlarımız yılda 20-30 bin civarında ekonomiye katkı sunmuş olacaklar. Biz yağımızla kavrulacağız.”
 
YUKARI FIRAT HAVZASINI TURİZME KAZANDIRMAK İSTİYORUZ
Tarih ve turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan Yukarı Fırat Havzasında önemli yatırımlar yapılması için girişimlerde bulunduklarını aktaran Başkan Yılmaz Serttaş, şu bilgileri paylaştı: “Yukarı Fırat Havzasını turizm bölgesi ilan etmemiz gerekiyor. Kültür ve Turizm bakanlığına bu konuda teklif verdik. 8 ilçe ve 5 ilden oluşan Yukarı Fırat Havzası destrasyonunu kurduk. Keban baraj gölü etrafındaki 8 tane ilçe 5 tane ili turizme kazandırmak istiyoruz. Bu proje ile yaklaşık bin kişiye istihdam alanları oluşturulacak. Uzun vadeli bir iş ama bu konuda çabalıyoruz. Ağın ilçesini bu noktada merkez yapmak istiyoruz. Yukarı Fırat Havzasını gölün kenarındaki ilçelerle beraber turizme açmak istiyoruz. Bunu başarırsak devletimize ve milletimize çok büyük bir kazanç sağlamış olacağız. Çalışmalarımız devam ediyoruz. Bu konuda netice almak üzereyiz. Göl üzerinde turistik seferler düzenlenecek. Bölgedeki tarihi ve turistik yerlere otobüslerle turistler taşınacak. Burada konaklama tesisleri yapılacak. Bu konuda devletimizin bize yardımcı olması lazım. 4-5 yıldızlı oteller yapılması gerekiyor. Uzun vadeli bir iş ama güzel bir proje olacak.”
 
BİR TANE BAKANIMIZ YOK
Elazığ’ın sorunlarının çözümü için bakanlık gücü gerektiğini vurgulayan Başkan Serttaş, “Elazığ’da bir tane siyasi bakan olması lazım. Her seçimde AK Parti’ye 4-5 Vekil vermişiz. Ama bir tane bakanımız yok. Bir bakan olsa belki bu konulara eğilirdi. Bingöl’ün, Diyarbakır’ın, Malatya’nın bakanı var. Maalesef Elazığ’da bir bakanımız yok. Neden bakanımız yok? Mevcut milletvekillerimiz yeteneksiz mi? Hayır. Hepsi yetenekliler. Demek ki biz sesimizi yükseltemiyoruz. Bütün mesele budur. Yoksa bizim 4 milletvekili arkadaşımıza da güveniyorum. Bunlardan biri bakan olsa Ağın da nasibini alır, Elazığ’ın tüm ilçeleri de nasibini alır.” dedi.
 
İLÇELER DE 6. BÖLGEYE ALINSIN
Elazığ’ın teşvikte 6. bölgede olduğunu ancak bunun sınırlı bir kapsamda olduğunu ifade Başkan Serttaş, teşvik sisteminin genişletilerek ilçelerin de bu kapsama alınması gerektiğini kaydetti.
Elazığ’daki bütün ilçelerin yatırıma elverişli olduğunu aktaran Serttaş, şunları söyledi: “6. Bölgeyi oluşturdular ama sadece 40 dönümlük bir yere bunu yaptılar. Neden ilçeler yok 6. Bölgede? Eğer bu olsa ilçelerimiz de kendiliğinden kalkınacak. 6. Bölge olduğu zaman sigortayı devlet ödeyecek, yatırımcı da her yerde yatırımını yapabilecek. Maalesef bunu yapmadılar. Bu konuda çok doluyum. Diyorum ki 6. Bölgeyi neden genişletmediler? Biz çok şey istemiyoruz. 6. Bölgeyi genişletsinler yeter. Bu kapsama ilçeleri de alsınlar yeter. Yani işçi ve işveren sigorta payını devlet ödesin, bütün yatırımcılar Elazığ’daki ilçelere akın eder. 6. Bölge demek yatırımcıya teşvik demek, çalıştırdığı işçinin işçi ve işveren sigorta payını devlet ödüyor demek. Yatırımcıyı buralara teşvik etmek demektir. Adapazarı, Kocaeli, Bursa, İstanbul artık çok sıkıştı. Sermaye sahiplerini artık Doğuya getirmek gerekiyor. Biz vatanımızı seviyoruz. Milletimizi seviyoruz. Biz şehitler vermiş bir memleketiz.”
 
BARAJ GÖLÜ KİRLENİYOR
Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, ilçe sınırları içerisinde kalan Keban Baraj Gölü ile ilgili önemli bir sorunu da dile getirdi.
Keban Baraj gölüne kanalizasyon suyu aktığını ve göl çevresinin çöpten geçilmediğini vurgulayan Başkan Serttaş, bu kirliliğin Baraj gölünü öldürdüğünü kaydetti.
Bu kirliliğin önüne geçmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan vidanjör ve çök konteyneri talep ettiklerini ifade eden Serttaş, yaklaşık 3 yıldrır bu taleplerinin karşılanmadığını söyledi.
Serttaş, şunları söyledi: “Keban Gölünü kirletiyoruz. Bütün lağım ve atık sular Keban Baraj gölüne akıyor şuan. Vidanjör aracı veri, bu pisliği baraj gölüne akıtmayalım diyoruz.  Gölü kirletmeyelim diyoruz. Çök konteynırı verin diyoruz, göl çevresi kirlenmesin diyoruz. Ama Ağın ismini görünce Çevre Bakanlığı üstünü çiziyorlar. Ağın ne yapmış? Ağın HDP’li mi, Ağın PKK’lı mı, Ağın FETÖ’cu mu? Değil. Eskiden MHP’liydim, şimdi MHP’li de değilim. Bağımsızım şimdi. Çöp konteynırını görünce üstünü çiziyorlar, vidanjörü görünce üstünü çiziyorlar. Allah’tan korksunlar. Bu nasıl bir idare şekli? 3 senedir yazıyoruz çiziyoruz. Devreye adam sokuyoruz. Herkes devreye girdi. Ama yine aramıyorlar. Ağın’ı görünce çiziyorlar. Niye vermiyorsunuz? Kanalizasyon göle gidiyor, göl kirleniyor, balıklar ölüyor diyoruz. Ama vermiyorlar.”
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.