Albayrak: 'Herkes kendi işini yapsın'

Yeni çıkan yasa ile korsan emlakçıların cezasının ağır olduğunu vurgulayan Emlakçılar Dernek Başkanı Hakan Albayrak, dükkânlara asılan satılık ve kiralık ilan yazılarının cezasının olduğunu vurguladı.

Albayrak   Herkes kendi işini yapsın
Elazığ Güncel

Yeni çıkan yasa ile korsan emlakçıların cezasının ağır olduğunu vurgulayan Emlakçılar Dernek Başkanı Hakan Albayrak, herkesin kendi işini yapması gerektiğini belirtti. Albayrak dükkânlara asılan satılık ve kiralık ilan yazılarının da cezasının olduğunu vurguladı.
Emlakçılar Derneği Sözcüsü Atik Kulualp ile Emlakçılar Dernek Başkanı Hakan Albayrak, emlak danışmanlık belgesi olmayanları uyardı. 
Yeni çıkan yasa ile korsan emlakçıların cezasının ağır olduğunu vurgulayan Emlakçılar Dernek Başkanı Hakan Albayrak, herkesin kendi işini yapması gerektiğini belirtti.
Dükkânlara asılan satılık ve kiralık ilan yazılarının da cezasının olduğunu vurgulayan Albayrak, “Şimdi ki yasaya göre bir devlet memuru bu işi yapıyorsa görevinden men dahi olabilir. Halkımız bilsin. Sonra yok bilmiyorduk. Bizim haberimiz yoktu diye bunlar bize söylenmesin. Biz halkımızın bilmesini istiyoruz. O yüzden herkes kendi işini yapsın. Emlakçı emlak işini yapsın, fırıncı fırın işini yapsın. Camdan yazılar var. Biz onlardan da şikâyetçiyiz. Çünkü adam bakkal da ev satıyor, tarla satıyor. Bunun vergisi yok hiçbir şeyi yok. Bunlar bizim hakkımızı yiyor. Biz buna karşıyız. Bu saatten sonra inşallah çalışmalarımızı başlattık. Gerekli yerler ile görüşmelerimizi yaptık. Emlakçılara sesleniyorum ve son defa sesleniyorum. Artık bu saatten sonra isimlerini gerekli yerlere vereceğimizi kendilerinden istiyoruz.” dedi.
Emlakçılar Derneği Sözcüsü Atik Kulualp ise, emlak müşavirlik kursu için başvuruların bu hafta sona ereceğini anlatarak, “Yeni emlak danışmanlık konunu çıktığından dolayı iş yeri olup da emlak danışmanlık belgesini almayan ve en az lise mezunu olma şartı aranmaktadır. Biz de yoğun talep üzerine Milli Eğitim, Halk Eğitim ve Emlakçılar Derneği bünyesinde emlak müşavirlik kursu açmış bulunmaktayız. Bu kursumuz bir ay sürecektir. Bu bir ay süre zarfında bu arkadaşlarımız tabu ile ilgili, kadastro ile ilgili, alım satım ile ilgili bütün bilmedikleri şeyleri öğreneceklerdir. Bu açmış olduğumuz kursa belgesi olamayan iş yeri olup da mağdur olmamak için bir hafta içinde evrakları ile birlikte Emlakçılar Derneğine bekliyoruz ” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.