Alkışlar Minik Meleklere

İlimizin başarılı Antranörü İsmail Bayraktar nezaretinde Türkiye Şampiyonası’na katılan Minik Hentbolcularımız Türkiye 2.’si olarak büyük bir başarıya imza attılar…

Alkışlar Minik Meleklere
Spor

Amasya'da yapılan Minikler il karmalarına katılan bayan hentbol takımımız büyük bir başarıya imza atarak Türkiye 2.si oldu.
3-7 Temmuz 2018 tarihlerinde Amasya'da düzenlenen Minik İl Karmaları Türkiye Şampiyonası’na katılan Elazığ Sosyal Yardımlaşma bayan hentbol takımımız grubunda karşılaştığı Sivas, İstanbul ve Fethiye takımlarını farklı yenerek namağlup grup lideri oldu. Çeyrek finalde Samsun takımını 8-15  Yarı final maçında da Mersin temsilcisini 8-14 yenerek adını finale yazdıran Minik Meleklerimiz finalde Adana’nın rakibi oldu.  Final maçının ilk devresinde kıyasıya mücadele eden minik kızlarımız ilk yarısı 6-4 yenik kapattı Müsabakanın ikinci devresinde birçok gol pozisyondan yararlanmayan minik hentbolcularımız maçı da 11-6 kaybederek Türkiye 2.si oldu. 
Müsabaka sonunda bir değerlendirme yapan ESYSK Baş antrenörü İsmail Bayraktar; çok yakın oldukları Türkiye Şampiyonası’nı ellerinden kaçırdıkları için üzgün olduklarını ancak, sporcularının verdiği mücadeleden dolayı onlarla gururu duyduğunu ifade etti.
Bayraktar’ın açıklamaları şöyle; 
 Minik Meleklerimle ne kadar gurur duysam azdır. Finale katılan 18 tecrübeli kulübün içinden Türkiye 2.si olmak büyük başarı olduğunu düşünüyorum. Türkiye Şampiyonluğuna çok yakındık ancak elimizden kaçırdık. Ama en kısa zamanda o kupayı ilimize getireceğimize inanıyorum. Özellikle ayrı ayrı okullarda olmasına rağmen ve yalnızca hafta sonu idman yapabilme imkânı bulan bu kızlarımızın tecrübesizliğine rağmen bu başarısını çok önemsiyorum.

Özel okullara sesleniyorum…
“Türkiye 2.’si olan ve 2006 doğumlu olan bu sporcularımız aynı okulda olmadıkları için maç tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Rakibimiz okullarda Türkiye 1.’si olan bir ekip olduğu için bizden daha rahat oyunu kontrol ettiler. Bizde bu kızlarımızı aynı okulda toparlayabilirsek birçok başarıya imza atacağımızı düşünüyorum. Derslerinde de çok başarılı olan bu çocuklarımızı özellikle özel bir okul bünyesinde toparlarsak hem okulumuzun hem de ilimizin adını tüm Türkiye’ye duyurarak başarıdan başarıya koşarız.”
Teşekkürler…
“Öncelikle 12 yaşlarında bizlere kızlarını emanet eden ve her zaman yanımızda bize destek veren ailelerimize teşekkür ediyorum. Yine müsabakalar boyunca bizleri arayarak yada sosyal medyada destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Yine bu takımın oluşumundan bugüne desteği olan öğretmen, antrenör ve sporcularıma teşekkür ediyorum. Onursal Başkanımız aynı zamanda Bigadiç Kaymakamı Altuğ ÇAĞLARA teşekkür ediyorum. Yine bizleri her zaman destekleyen ve bu turnuvalara katılmamızı sağlayan Vali Yardımcılarımıza ve Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRM’A şahsım ve kulübüm adına teşekkür ediyorum. Başarı bir ekip işidir bu başarıda kimin emeği ve desteği varsa herkesten Allah razı olsun.”
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.