Alpay Erdoğan ile Azerbaycan’da

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk resmi ziyaretini Azerbaycan’a gerçekleştirdi. Erdoğan’a Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay eşlik etti.

Alpay Erdoğan ile Azerbaycanda
Elazığ Güncel

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen yemin töreni ile yeni dönemde resmen göreve başlamasının ardından, ilk resmi ziyaretini gerçekleştirmek üzere özel uçak "TUR" ile Azerbaycan'a gitti. Cumhurbaşkanının ilk yurt dışı temaslarını gerçekleştirdiği Azerbaycan ziyaretinde resmi heyette Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay da yer aldı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Birinci Cumhurbaşkanı sıfatıyla Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Aliyev'in anıt mezarını ziyaret ederek üzerinde Türk bayrağı olan çelengi mezara bırakan Başkan Erdoğan, daha sonra 20 Ocak Şehitleri'nin yer aldığı Bakü Şehitler Hıyabanı'nda Ebedi Ateş Anıtı'na da çelenk bıraktı.
Erdoğan Anıt Şeref Defterine, "Aziz şehitlerimiz, tarihi 24 Haziran seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 1. Cumhurbaşkanı olarak manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük bahtiyarlık duyuyorum. Sizlerin fedakarlığından aldığımız ilhamla bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesi her alanda serpilip büyümesi için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Ruhlarınız şad olsun." ifadelerini yazdı.
Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ise, İlham Aliyev ile selamlaşması esnasında tek millet, iki devlet olarak, dost ve kardeşliği bütün dünyaya haykırdıklarını belirterek, dosta güven düşmana korku salmak için birçok imkanın olduğunu söyledi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.