Alpay’a Üstün Hizmet Madalyası verildi

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’a Azerbaycan Askeri İşbirliği Üstün Hizmet Madalyası verildi.

Alpaya Üstün Hizmet Madalyası verildi
Elazığ Güncel

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’a Azerbaycan Askeri İşbirliği Üstün Hizmet Madalyası verildi.
Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı General Kerim Veliyev tarafından,S avunma bakanı General Zakir Hasanov adına Azerbaycan ve Türkiye arasındaki askeri işbirliğinin gelişimine sağladığı katkılar dolayısıyla, Milli Savunma Bakan yardımcısı Şuay Alpay’a, Askeri işbirliği üstün hizmet madalyası takdim edildi.
Bakan yardımcısı Şuay Alpay madalyayı, Türk milleti adına aldığını,büyük bahtiyarlık ve şerefle taşıyacağını ifade etti. 
Alpay, dedesi Azerbaycan milli kahramanlarından, Gence müdafaasının komutanlarından Mehmet Kasım’ın torunu olarak onun baba ocağı Gence’de bu madalyayı almasının büyük şeref olup tarihe tanıklık olduğunu bu nedenle omuzlarına daha fazla sorumluluk bindiğini vurguladı. 
Şuay Alpay, madalyayı Türkiye ile Azerbaycan kardeşliği ve kadim dostluğunun nişanesi olarak kalbinde taşıyacağını ifade etti.
Savunma bakan yardımcısı Kerim Veliyev ile Azerbaycan ve Türkiye’den yetkililerin katıldığı program, merhum Haydar Aliyev abidesini ziyaret ve karanfil bırakmanın ardından Azerbaycan halk cumhuriyeti müzesinin açılışı ve ziyareti ile devam etti.
Müzede, Azerbaycan Cumhuriyetinin kurucuları yanında,Kafkas İslam ordusu komutanı Nuri paşanın büstü ve kitabesi ile bakan yardımcısı Alpay’ın dedesi,milli kahraman Mehmet Kasım’ın portresi ve kitabesi de yer alıyor.
Bakan yardımcısı Alpay,Gence Başkonsolosluğunu’da ziyaret etti. Madalya takdimi,Haydar Aliyev amfi tiyatrosunda 10 Bin kişinin katılımı ile gerçekleşen bayram kutlamalarında yapıldı.
Bu madalya’nın Türkiye’de daha önce Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kara Kuvvetleri emekli komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’a da verildiği öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.