‘Ankara’ya düşük vizyonlu vekiller gönderdik’

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Fahir Şaşmaz,  günümüze kadar Ankara’ya düşük vizyonlu vekillerin gönderildiğini belirterek, “Elazığ’ın en büyük sorunu ifade edilmemesi Ankara’da sesini duyuramaması.” dedi.

Ankaraya düşük vizyonlu vekiller gönderdik
Elazığ Güncel

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Fahir Şaşmaz,  günümüze kadar Ankara’ya düşük vizyonlu vekillerin gönderildiğini belirterek, “Elazığ’ın en büyük sorunu ifade edilmemesi Ankara’da sesini duyuramaması.” dedi.

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Fahir Şaşmaz,  gazetemize yaptığı açıklamada Elazığ gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Fahir Şaşmaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin haftalardır yaptığı af çağrısını değerlendirerek, affın kader mahkumlarını kapsadığını söyledi.
Şaşmaz Hapishanelerde mahkumların 3 vardiya halinde ranzalarını paylaştığını ve 8 saat uykunun ardından diğer mahkumların 8 saatlik uykuya geçtiğini anlattı.
Şaşmaz PKK ve FETÖ’cü mahkumların 2’li 3’lü hücrelerde yattığını belirterek, bu mahkumların kader mahkumlarının beynini yıkadığını dile getirdi.
PKK ve FETÖ’cü mahkumların diğer mahkumları, PKK veya FETÖ’nün  sempatizanı haline getirmeye  çalıştığını aktaran  Şaşmaz, Devlet Bahçeli’nin yaşanacak kaos ortamını gördüğünü ve affı önerdiğini kaydetti.
Bahçeli’nin kader mahkumlarının hapishanelerdeki olumsuz ortamlarına dikkat çekmeyi amaçladığını ifade eden Fahir Şaşmaz, “Genel başkanımız Devlet Bahçeli, hapishanelerde 235 Bin gariban insanın olduğunu söyledi. Bunu birileri sürekli terör örgütleriyle uğraşırken siz neden bunlarla uğraşıyorsunuz demek için söyledi. İçeride 235 Bin kader mahkumu var. Bunları neden dile getirmiyorsunuz? Bunları da dikkate alın. Aynı basın açıklamasında bahsettiğiniz konuyla alakalı ittifak üzerine de yorumlar yapıldı. ‘İttifak bozulur mu?’ Diye yorumlar yapılıyor. Zaten Ak Parti’nin gündeminde af olmadığı için biz af konusunu gündeme getirdik.  Bayram ile birlikte biz kader mahkumu dediğimiz bu insanların ailelerine ulaşmalarını, kavuşmalarını istedik. Hapishanelerin şartları çok olumsuz durumda insanlık onuruna çok ters düşen durumda, 3 vardiya halinde ranzalarını paylaşan mahkumlar var. 8 saat uyuyorlar, onlar kalkınca diğerleri 8 saat uyuyor. PKK ve FETÖ’cü dediğimiz mahkumlar 2’li 3’lü hücrelerde yatıyor. Bunlar ajanlarını kader mahkumu dediğimiz mahkumların beynini yıkamak için gönderiyor. Amaçları bu mahkumları, PKK veya FETÖ sempatizanı haline getirmek. Böylelikle ileride hapishanelerde başlayacak bir kaosu yaşatmak için uğraşıyorlar. Sayın Bahçeli bu kaotik ortamı görerek bununla ilgili bir af söyleminde bulundu. Sayın Bahçeli’nin gördüğü ortam içeriden başlayarak bir ayaklanma, isyan ve Türkiye’yi bu isyanın içerisine sürüklemekti. Bunun önüne geçmek için bir af söyleminde bulundu. Zaten diğer sebebi de kader mahkumlarının hapishanelerdeki olumsuz ortamlarına dikkat çekmekti.” dedi.

“ELAZIĞ ÖZÜNE DÖNÜYOR”
24 Haziran seçimleri sürecinde Elazığ’ın öze dönüş sürecinin başladığına vurgu yapan Fahir Şaşmaz, “Biz Şaşmaz Ailesinin 3. jenerasyonuyuz. Elazığ’a hizmet olayı dedem ile başlıyor. Vatandaşa, halka hizmet düsturu dedem ile başlayarak bize kadar devam etti. Dedem Elazığ’ın din alimlerinden Cafer Tayyar Şaşmaz. Yani bilinen ismi ile Tayyar Baba. Dedem binlerce insana İslam dinini tasavvuf yolunu, huzuru aşıladı. Sonrasında ikinci kuşağa geçiyor. Babam Mehmet Şaşmaz. 32 yaşında MHP’den milletvekili oldu. O günün şartlarında o yaşta milletvekili olmak çok zordu. Elazığ’a MHP’den ilk defa milletvekili kazandıran isim oldu. 3. Jenerasyon olarak Necati Şaşmaz, Raci Şaşmaz sanat dünyasında hizmet veriyor. Bu isimler sadece Türkiye’ye değil dünyaya marka oldu. Tabiki hem onların sevisi ve aynı aileye mensup olmanın etkisi ile gittiğimiz her yerde şahsıma büyük bir teveccüh gösteriliyor. Ben bu süreci Elazığ özüne dönüyor diye değerlendiriyorum. Elazığ’da öze dönüş var.” açıklamasında bulundu.

“DÜŞÜK VİZYONLU VEKİLLER GÖNDERDİK”
Şaşmaz, güçlü bir AK Parti iktidarının olduğu dönemlerde Elazığ’a yapılan hizmetler komşu vilayetlere bakıldığında aynı oranda olmadığına dikkat çekti.
Şaşmaz, günümüze kadar Ankara’ya düşük vizyonlu vekillerin gönderildiğini belirterek, halktan kopuk vekilliğin olamayacağını ifade etti.
Dert dinlenmeden çözüm bulunamayacağını anlatan Şaşmaz, milletvekili olması halinde vatandaşın derdini dinleyeceğini kaydetti.
Bütün mesaisini vatandaşa harcamak için çabalayacağını açıklayan Fahir Şaşmaz,  birilerini zengin etme gayesinin olmayacağını aktardı.
Elazığ’da vizyon eksikliği olduğuna vurgu yapan Şaşmaz, “Milletvekili olursam daha öncekilerin yaptığını yapmayarak kendimi göstereceğim. Vatandaştan kopuk olmayan, Ankara’ya gittikten sonra değişmeyen, kim ve ne zaman olursa olsun ulaşılabilen, bir vekil olacağız. Halktan kopuk vekillik olmaz. Halk olmazsa vekillik olmaz. Ankara’da da Elazığ’da da, Türkiye’nin her yerinden bize telefonla ulaşılacak. Vatandaşın derdini dinleyeceğiz. Dert dinlenmeden çözüm bulunmaz. Dertlerine çözüm yolu bulacağız. Bizim derdimiz Elazığ’a hizmet olacak.  Elazığ’ın hak etmediği yerde olduğunu görüyoruz. Üzülüyoruz. Bunu niye söylüyoruz; güçlü bir AK Parti iktidarının olduğu dönemlerde Elazığ’a yapılan hizmetler komşu vilayetlere de bakıldığında aynı oranda olmadığını gördüğümüz için söylüyoruz. Bu nedenle birinci önceliğimiz vatandaşa hizmet ve bütün mesaimizi vatandaşa harcamak olacak. Bizim bir ticaret zenginleşme, birilerini zengin etme gayemiz olmadı olmayacak. Elazığ’da vizyon eksikliği var. Hep düşük profilliği insanları Ankara’ya gönderdiğimiz için vizyon eksikliği oluştu. Bu vizyonu küçük bir dokunuşla değiştireceğiz. Bu da Elazığ’ın çehresini değiştirecek. Turizmde, sanayide, tarımda ufak dokunuşlarla gelişimi, kalkınmayı sağlayacağız. 155 yemek çeşidi ile Gaziantep’ten sonra Türkiye’de 2. Sırada olan Elazığ maalesef hala bu özelliği ile tanınmıyor. Biz bu tanıtımın öncülüğünü yapacağız. Tarımda kayısımız, üzümümüz var. Dünya çapında bilinen üzümümüz var. Biz bununla ilgili yeterli işletme, pazarlama, paketleme işlemlerini henüz yapmadık.  Elazığ’ın en büyük sorunu ifade edilmemesi Ankara’da sesini duyuramaması. Bir milletvekilinin görevi, yasama ve denetimdir. Yasama hükümetin yatırımlarından memleketlere en büyük payı sağlama aşamasıdır. Milletvekili bunun mücadelesini yapmalıdır. Ne yazık ki şimdiye kadar hak arama noktasında amir memur ilişkisinden dolayı, Elazığ’ı bu hakkı yeterince arayamadı. Bu da dediğim gibi vizyon meselesidir. Biz bu işi çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“BU SEÇİM DE DİĞER SEÇİMLER GİBİ BİR SEÇİM”
Fahir Şaşmaz Cumhur İttifakı’na da değinerek şunları söyledi: “Cumhur İttifakı bu seçimden zafer ile çıkacak. Bundan şüphemiz yok. MPHP ve AK parti bu seçim sonucunda mecliste büyük bir çoğunluk sağlayacak. Bundan da şüphemiz yok. Cumhur Başkanlığı için adayımız olan Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanı olacak. Bundan da şüphemiz yok. Bu seçimin farklı bir seçim olacağı söyleniyor. Ben buna katılmıyorum. Bu seçim de diğer seçimler gibi bir seçim. Ama birileri bu seçimi farklı bir seçimmiş gibi kamuoyuna göstermeye çalışıyor. Kimi partiler bu seçimde balon gibi şişiriliyor, kimi de düşük oy ile gösteriliyor. Halkın iradesine karşılık masaüstü oyunlar peşinde olanlar var. Ama halkımız buna kanmayacak ve gereken cevabı verecektir.”

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.