Aşçıların zorlu Ramazan mesaisi: 2 bin kişiye iftar hazırlıyorlar

Elazığ'da, her gün 2 bin kişiye iftarlık hazırlayan aşçılar, hem ocakların sıcaklığı hem de yemeklerin içerisinde zorlu Ramazan mesaisi harcıyor.

Aşçıların zorlu Ramazan mesaisi  2 bin kişiye iftar hazırlıyorlar
Elazığ Güncel

Elazığ'da, her gün 2 bin kişiye iftarlık hazırlayan aşçılar, hem ocakların sıcaklığı hem de yemeklerin içerisinde zorlu Ramazan mesaisi harcıyor.
Elazığ Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin kişiye iftar veriyor. 2 bin kişinin yemeğini ise belediye personellerinden 3 aşçı 5 yardımcı olmak üzere 8 kişilik ekip hazırlıyor. Sabahın erken saatlerinde gelen aşçılar, öğlenden sonraya kadar yemekleri hazırlıyor. Hazırlanan yemekler ardından vakum makinesi ile paketleniyor. Sıcaklık koruyucusu termobaks dolaplara konan yemekler iftar saatine kadar muhafaza ediliyor. Ardından iftar çadırında vatandaşa dağıtılıyor. 
Her gün 2 bin kişilik yemek çıkarttıklarını belirten ustabaşı Hayrettin Parlak, “8 gibi işe başlıyoruz. Saat 14.00 gibi paketlemeye geçiyoruz. Daha sonra iftar çadırına gidiyoruz. Orada dağıtımı yapıyoruz. Saat 22.00 gibi de işimiz bitiyor"dedi. 
Günde ortalama 100 kilogram pirinç, 20 litre yağ ve şehriye kullandıklarını ifade eden Parlak, aylık bir liste oluşturulduğunu ona göre her gün farklı yemekler yaptıklarını aktardı. 
22 yıldır belediyede çalıştığını aktaran aşçılardan Hacı Bayram ise, “Her Ramazan ayında yemek hazırlıyoruz. Her sene kazan ile götürüp dağıtırken bu sene paketleyip dağıtıyoruz. Paket yapınca biraz zor oldu. Sabah erken geliyoruz. 18’e kadar paketleri yetiştiriyoruz. Hem zevkli hem de biraz dramatik. Güzel, biz mutluyuz” diye konuştu. 
 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Ramis Bey | 22 Mayıs 2018 12:34

    Galeri olarak haberleri resim çeşidini arttırıp sunmanızı bekliyoruz

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.