Atik'ten ABD'ye Kudüs tepkisi

AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Erdal Atik, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarına ilişkin yaptığı tartışmalı açıklamanın ardından dün ABD büyükelçiliğinin tabelalarının yollara asılmaya başlamasına tepki gösterdi.

Atik  39ten ABD  39ye Kudüs tepkisi
Diyarbakır
AK Parti Diyarbakır Milletvekili aday adayı Erdal Atik, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarına ilişkin yaptığı tartışmalı açıklamanın ardından dün ABD büyükelçiliğinin tabelalarının yollara asılmaya başlamasına tepki gösterdi.

Atik, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kudüs’ün Müslümanların elinden alınamayacağını belirterek, “Büyükelçiliğinizi Kudüs’e taşıyamayacaksınız. Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapamayacaksınız. Amerika’yı bu hukuk dışı ve provokatif eylemden geri adım atmaya davet ediyoruz. Bu yanlış kararda ısrar mevcut barış çabalarını ciddi şekilde zayıflatır. Kudüs barışın başkentidir ve barışın başkenti olarak kalacaktır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.