Aytar dualarla anıldı

Milli Atlet Ahmet Aytar 26. ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı…

Aytar dualarla anıldı
Spor

Elazığ’ın yetiştirdiği Millî Atletimiz Merhum Ahmet Aytar, vefâtının 26. Yıldönümü’nde dün Asrî Mezarlık’ta kabri başında düzenlenen bir törenle anıldı… 

Tören düzenlendi… 
1922 yılında Elazığ'da dünyaya gelen ve 1951 yılında Mısır’ın İskenderiye kentinde yapılan Akdeniz Oyunları’nda ülkemize maraton dalında ilk altın madalyayı kazandıran milli atlet Ahmet Aytar, vefatının 26. yılında kabri başında dualarla anıldı. Kariyerinde 8 defa Türkiye Maraton Şampiyonluğu bulunan ve 1 Mayıs 1992 yılında vefat eden merhum Ahmet Aytar anısına, Asri Mezarlık’ta düzenlenen törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Şefik Bilen, törene katılan herkese teşekkür etti. 
Merhum Ahmet Aytar’ın oğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Levent Aytar ise yaptığı değerlendirmede, Ahmet Aytar’ın çevresinde örnek bir kişilik olarak bilindiğini ifade ederken, merhum Aytar’ın örnek alınması gereken bir isim olduğunu söyledi. 
Son olarak konuşan Elazığ Atletizm İl Temsilcisi Mustafa Cihan ise yaptığı değerlendirmede, Ahmet Aytar’ın kendisinden sonra gelen sporculara örnek olduğunu belirtti. 
günışığı gazetesi olarak merhum sporcumuza Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.