Badminton Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

İlimiz ev sahipliğinde yapılan şampiyonada 35 okuldan 175 sporcu mücadele etti…

Badminton Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
Spor

17 – 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilimiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullar arası Küçükler Badminton Türkiye Şampiyonası sona erdi…
20 Mayıs 2018 Pazar günü Yakup Kılıç Spor Salonunda oynanan Final tamamlanan Okullar arası Küçükler Badminton Türkiye Şampiyonası’nda, Türkiye genelinde daha önceden yapılan Grup Müsabakalarında 1.liği ve 2.liği elde ederek katılma hakkı kazanan okul takımları ile Kuzey Kıbrıs T.C. okul takımları mücadele etti.
Şampiyonaya 18 Bayan ve 17 Erkek Okul takımı olmak üzere toplam 175 sporcu birincilik için mücadele etti.  Yakup Kılıç ve Atatürk Hentbol Spor Salonlarında 4 günde gerçekleştirilen şampiyonada, oynanan çekişmeli müsabakalar sonucunda İlk dört dereceyi elde eden bayan ve erkek takımlarına 20 Mayıs 2018 Pazar günü yapılan ödül töreni ile kupa ve madalyaları verildi.  
Dereceye giren takımlar şunlar; 
Küçük Bayanlar Türkiye Sıralaması:
1-Manisa Selendi Üç Eylül O.O.
2-AnkaraM.E.Vakfı Batıkent O.O.
3- Ankara Akyurt TOKİ O.O.
4-Tekirdağ Çorlu Şahinler O.O.

Küçük ErkeklerTürkiye Sıralaması:
1-Çorum Osmancık M. Akif Ersoy O.O
2- Bursa Kükürtlü Tücaret ve Sanayi Odası O.O
3- Ankara M.E Vakfı Batıkent O.O
4- Batman Selçuklu Ortaokulu
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.