Bakanı Bekliyoruz Elazığ'da

İzmir Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Bakanı Bekliyoruz adlı oyun Elazığ’da seyircileriyle buluşuyor.

Bakanı Bekliyoruz Elazığ da
Kültür-Sanat
2015-2016 Tiyatro sezonunda hizmete açılan, Devlet Tiyatroları Urla AKM Sahnesinde 16 Ekim 2015 tarihinde prömiyer yapan “Bakanı Bekliyoruz” adlı oyun, Elazığ’da seyircileriyle buluşuyor.  
 
Oyun; Sağlık Bakanının Urla’yı ziyaret edeceği haberi üzerine, hummalı bir hazırlığa girişen kasabalıların bakanı bekleyiş hikayeleri, yüzlerimize bir yandan gülücük kondururken bir yandan da hayatı, toplumu ya da kendimizi sorgulamamızı sağlayarak, anlamlı esprisiyle izleyicilerine keyifli bir tiyatro deneyimi sunuyor.
 
Dekor tasarımını Savaş Çevirel’in, giysi tasarımını Buket Başaran Akkaya’nın, ışık tasarımını Zeki Kayar’ın, müziklerini Engin Bayrak’ın yaptığı eser, sanatseverlere eğlenceli dakikalar yaşatacak.
 
Oyunda, Aylin Önal, Tamer Yılmaz, Uğur Kaya, Filiz Övün, Neşe Arat, Türker Şenyiğit, Cemalettin Çekmece, Sedat Şenoğlu, Ekrem Kocaçal ve Şuayip Ünsal rol alıyor.
 
Oyun, Elazığ'da  11 – 12 Kasım tarihlerinde saat:20:00’de Devlet Tiyatroları Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Sahnesinde sergilenecek. 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.