Başbakan açıkladı, Elazığlılar sevindi

Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’dan verdiği müjdeler Elazığlıları da sevindirdi. Başbakan Yıldırım’ın açıklamasını Elazığlı vatandaşlar kahvelerde heyecanla izledi.

Başbakan açıkladı  Elazığlılar sevindi
Ekonomi

Başbakan Binali Yıldırım, 23 ilde cazibe merkezleri oluşturacaklarına dikkat çekerek, bu illere yatırım yapacaklara devletin arsayı bedavaya vereceğini, fabrikayı kuracağını ve makine ile teçhizat için '0' faizle kredi vereceğini vurguladı. 

Başbakan Yıldırım, Diyarbakır Cahit Sıtkı Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi Tanıtım Programı'nda 23 ili kapsayan yatırım paketini açıkladı. Doğu ve Güneydoğu’yu büyük yatırımlarla buluşturduklarına dikkat çeken Yıldırım, "Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Malatya, Elazığ, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl’de, 23 ilimizde cazibe merkezleri oluşturuyoruz. Cazibe merkezlerimizi 5 ana kümeye ayırdık. 4’lü, 5’li ve 6’lı gruplar halinde 5 merkez oluşturduk. Bu illere yatırım yapacak yatırımcılara yatırım yerini tamamen bedava veriyoruz. ‘Buraya yatırım yapmak istiyorum’ diyen herkese yer verdiğimiz gibi ihtiyacı olan fabrikayı da devlet yapıp, teslim edecek. Özel sektör sabit yatırım için para harcamayacak. Bu fabrikaları da sembolik bir rakamla uzun vadeli olarak kiraya vereceğiz. Her yıl bu 23 il içerisinde 8 ilde her birinde 10 fabrika kuracağız. Bu da senede 80 fabrika demektir. Fabrika başına 200 ile 800 kişi civarında istihdam olacak. Bu da ortalama 40 bin istihdam anlamına geliyor" dedi. 

Başbakan açıkladı, Elazığlılar sevindi

Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’dan verdiği müjdeler Elazığlıları da sevindirdi. Başbakan Yıldırım’ın açıklamasını Elazığlı vatandaşlar kahvelerde heyecanla izledi. Elazığ'ın isminin geçmesinden büyük mutluluk duyan vatandaşlar, kentin yatırımlara ihtiyacı olduğunu söyledi.

Yatırımların açıklandığını ve içinde Elazığ’ın da yatırım bölgesinde olduğunu belirten Nevzat Saylan, "Umarım Elazığ için iyi şeyler olur. Tabi ki esnaf içinde millet içinde hayırlı gelişmeler olmasını istiyoruz. Elazığ kalkınmaya öncelikli iller arasındadır. Doğunun incisidir. Başbakanımızın açıklaması bizi sevdirdi" diye konuştu. 

Hainlerin amacının Türkiye’yi bölmek olduğunu dile getiren İlhan Çetinkaya, "Dertleri Kürt değil. Aslında Kürtlerin derdi PKK’dır. Devletimiz de bir daha bu yatırımlarla, teşviklerle Kürt’ün ve halkımız yanında olduğunu gösterdi. Bir ayrım olmadığını gösterdi. Çok güzel bir teşvik ve yatırım oldu. Elazığ için de sevindik ve mutlu olduk" şeklinde konuştu. 

Elazığ'ın yatırımlar anlamında geride kaldığını ifade eden Cemil Dağaşan, Başbakan Yıldırım’ın açıklamasının Elazığ için çok büyük bir umut ışığı olduğunu söyledi.İHA

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.