Bayraktar, Elit Antrenör Kursu’nda

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Master Coach Pro Lisans Kursu’na ilimizin başarı hentbol antrenörü İsmail Bayraktar da katılıyor…

Bayraktar  Elit Antrenör Kursunda
Spor

Ülkemizde ilk defa düzenlenen Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) ve Türkiye  Hentbol Federasyonu’nun (THF) ortaklaşa düzenlediği Master Coach Pro Lisans Kursunun 1.Ayağı 5-11 Haziran 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılıyor.  Elazığ’dan Türkiye  Hentbol Federasyonu Teknik Kurulu Üyesi aynı zamanda ilimizin Başarılı Bayan Hentbol Takımı Elazığ Sosyal Yardımlaşma Kulübü Antrenörü İsmail Bayraktar’ın katıldığı kursa ülke genelinde toplam 44 antrenör katıldı 2. Ayağı İzmir ve 3. Ayağı Antalya’da düzenlenecek olan kursun somunda tez hazırlayacak olan antrenörler başarılı olması durumunda Master Coach Pro Lisans sahibi olacaklar. 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Antrenör İsmail Bayraktar; “Öncelikle böyle bir kursun ülkemizde açılması bizim açımızdan çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.  Ülkemizde ilk defa açılan bu kursa ülke genelinde tüm elit antrenörler katılıyor.  Avrupa Hentbol Federasyonu tarafından görevlendirilen lektörker tarafından bizlere çok değerli bilgiler veriliyor. Özelikle dünyada hentbolda söz sahibi olan ülkelerin antrenman metodları ile ilgili birçok bilgi veriliyor  Bu kursun sonunda belgeyi almaya hak kazanan antrenörler de birçok avantaj elde ediyor Örneğin Master Coach uygulamasına imza atan tüm ülkelerde çalışma oturma ve serbest gezme hakkına sahip oluyor ve yine bu belgeye sahip olan antrenörler milli takımlarda A Klasman Antrenörü oluyor.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.