Bedelli askerlik Elazığ’da otomobil sattırıyor

Bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM'ye sunulmasının ardından Elazığ’da para arayışına giren ancak bankalara borçlanmak istemeyen vatandaşlar, bedelli ücretini karşılamak için araçlarını satılığa çıkarttı.

Bedelli askerlik Elazığda otomobil sattırıyor
Özel Haber

Elazığ’da bedelli askerliğin açıklanmasından sonra herkes "Bedelli askerlik nedeniyle acil satılık" ilanları vermeye başlıyor. 
Askerlik hizmetini henüz yapmamış, bedelli askerliği bekleyen 25 yaşındaki bedelli adayları düzenlemenin TBMM'ye sunulmasıyla harekete geçti. Kimi vatandaşlar otomobillerini, kimileri ise motosikletlerini satılığa çıkarttı.
Elazığ’da bedelli askerlik yapmayı planlayan adaylar, bedelli askerliğin istihdamı yüksek tutan gençlik adına hükümetin atmış olduğu doğru bir adım olarak değerlendirdi.
Askerden döndükten sonra iş bulamamanın ciddi bir problem olduğuna değinin vatandaş, “Bizlerin bu tarz durumdan faydalanması hem ekonominin rahatlaması hem de bizlerin istihdamını ve yaşamını devam ettirmesi için çok önemli. Bankaların taksit durumları var fakat bizim amacımız, faizlerin eline düşmemek. Arabamızı satıyoruz, alıcısı olursa bu durumdan faydalanacağız. İşime devam edebilmek, hayatımı düzenli bir şekilde devam ettirebilmek için askerliği aradan çıkartmak lazım. Ben lisans mezunuyum, kısa dönem yapacağım fakat kısa dönem de olsa sezon kaçırıyorsunuz. Döndükten sonra insanların o işte yeniden bulunabilmesi, iş verenlerin buna razı olması da önemli bir etken. Kurulu bir düzenden 6 ay kadar uzak kaldığınızda, o yılı silmiş oluyorsunuz” diye konuştular.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.