Beşi Bir Yerde Tiyatro Oyunu Sahnelendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şubesi ile Düşler Kulübü Sanat Tiyatrosu birlikte “Beşi Bir Yerde adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Beşi Bir Yerde Tiyatro Oyunu Sahnelendi
Kültür-Sanat

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şubesi ile Düşler Kulübü Sanat Tiyatrosu birlikte “Beşi Bir Yerde” adlı tiyatro oyununu sahneledi.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tiyatroya Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu Hanımefendi,  Elazığ Beyazay Derneği Şube Başkanı Naci Demirpolat, İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Beyazay Elazığ Şubesi ile Düşler Kulübü Sanat Tiyatrosu’nun beraber yapmış oldukları “Beşi Bir Yerde” adlı tiyatro oyununu sahnelendi

Tiyatro oyunundan sonra bir konuşma yapan Vali Murat Zorluoğlu; “Görevim gereği şimdiye kadar bir çok plaket aldım ama bu akşamki benim için gerçekten çok özel bir plaket ve onu her zaman kalbimde yüreğimde taşıyacağım. Göreve başladığımda basına yaptığım ilk açıklamada dezavantajlı gruplarla daha fazla zaman harcayacağımı ve onların yanında daha fazla olmaya çalışacağımı söylemiştim ve bunu şuana kadar kısmen yapabildim. İnşallah bundan sonra eşimle beraber daha fazla engelli kardeşlerimizle beraber olacağız. Onların sorunlarıyla sıkıntılarıyla daha fazla ilgilenmeye gayret göstereceğiz. Bütün kurumlarımızı bu tür derneklere, sivil toplum kuruluşlarına daha fazla destek olmaya daha fazla katkı yapmaya davet ediyorum. Engelli çocuklarımızı ve onların ailelerini annelerini, babalarını çok seviyorum. Bu güzel gecenin organizasyonunu gerçekleştiren Beyazay Derneği Elazığ Şubesi Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Beyazay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat ise, amaçlarının Elazığ’da erişebilirlik, eğitim ve istihdam konularının engelliler için daha uygun hale getirilmesi olduğunu söyledi.

Desteklerinden dolayı Beyazay Derneği Şube Başkanı Naci Demirpolat, Vali Murat Zorluoğlu’na plaket takdim etti.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.