Bilal Çoban ‘Yeni kurulacak ofisler Elazığ merkezli olmalı’

Yeni sistem ile Tarım, Çevre ve Ekonomi ofisleri gibi ofislerinin kurulacağını, bu yeni yapılanma ile bürokrasi yeniden oluşturulacağı söyledi.

Bilal Çoban Yeni kurulacak ofisler Elazığ merkezli olmalı
Elazığ Güncel

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Bilal Çoban, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Diyarbakır’a verileceği yönünde yapılan haberleri değerlendirdi.
Çoban yeni sistem ile Tarım, Çevre ve Ekonomi ofisleri gibi ofislerinin kurulacağını, bu yeni yapılanma ile bürokrasi yeniden oluşturulacağı söyledi.
Yeni kurulacak olan ofislerin Elazığ merkezli olarak kurulması ile ilgili lobi çalışmasının başlatılması gerektiğine dikkat çeken, “Birazda inceledik. Mümkün olan ve olmayan yerleri var. Biz bu öngörüyü 21 Haziran tarihinde, seçim öncesi 24 maddelik bir açıklama ile 24 Haziran sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili milletvekillerine seslenmiştik. Demiştik ki 24 Haziran sonrasında sizi bekleyen 24 tane konu var. Bunlardan özellikle bir tanesi yeni kurulacak olan Tarım, Çevre ve Ekonomi ofisleri gibi ofisler kurulacak ve bu yeni yapılanma ile bürokrasi yeniden oluşturulacak. Yeni kurulacak olan ofislerin Elazığ merkezli olarak kurulması ile ilgili lobi çalışması başlatılmalıdır. Bizi bekleyen en büyük problemlerden birisi budur demiştik. Ve yine demiştik ki;  Bölge Müdürlüklerinin muhafazası ve bürokrasinin yeniden yapılandırması sürecinde, Elazığ’da bulunan bölge müdürlükleri kapanabilir veya farklı illere taşınabilir. Lütfen bu konuda lobi çalışması yapmayı unutmayın. Şimdi aşağı yukarı benzer bir şeklide çalışmanın sinyalleri gelmeye başladı ve ilk sinyaller can sıkıcı türden.  Buradan sayın milletvekillerimize sesleniyorum; Cumhur ittifakı sonucunda Cumhurbaşkanı sistemimiz hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Şehrimizin de kazanabileceği önümüzde 2024 yılına kadarki süreçte mevcut milletvekillerimize başarılar diliyoruz. Bürokrasinin yeniden şekillendirilmesi konusunu gündeminize almanızı rica ediyoruz.   Böyle bir yapılanma böyle bir çalışma var mı, Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğünün başka bir ilimize kaydırılması söz konusu mu?” dedi.
Bilal Çoban, bazı bakanlıkların kapatıldığı, bazı bakanlıkların ise birleştirildiğini anlatarak, yeni yapılanmada Elazığ için yoğun bir şekilde lobi çalışması yapılması gerektiğini vurguladı.
Çoban açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İller Bankası Bölge Müdürlüğü gibi DSİ Bölge Müdürlüğü gibi Meteoroloji Bölge Müdürlüğü gibi müdürlüklerin tartışması mutlak bir şekilde olacaktır. Çünkü bazı Bakanlıklar kapatıldı, bazı Bakanlıklar başka birleştirildi. Yeni yapılanmada Elazığ’ın kenarda kalmayacağı bir model üzerine yoğun bir şekilde lobi çalışması yapalım.  Hazar Stratejik Araştırmalar merkezi yine her zaman ki gibi milletvekillerinin yanında olacaktır. Yine Elazığ’daki sivil toplum kuruluşları kamu ve kuruluşları mutlaka Elâzığ’ımızın menfaatlerinin yanlarında olacaktır. Bu öngörü ve takibi vekillerimiz oluşturacak ama bizden bir talepleri olursa emirlerindeyiz. Elazığ Karayolları Bölge Müdürlüğü başta olmak üzere, bütün kuruluşlarımızın yerinde kalması ve yeni kurulacak olan ofis ajans kuruluşlarının Elazığ’da açılması konusunda, kendilerini desteklemeye hazırız.”

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.