Bin 700 şahıs sorgulandı 

Elazığ’da çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetim uygulaması gerçekleştirildi.

Bin 700 şahıs sorgulandı
Elazığ Güncel

Elazığ’da çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik denetim uygulaması gerçekleştirildi.
Polisin yaptığı uygulamada, 77 okul ve çevresinde, 112 okul servisi ve 207 umuma açık yer denetlendi. Denetimde Bin 700 şahıs sorgulandı.
Elazığ Valiliği koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasının engellenmesi, eğitim çağındaki çocukların ve gençlerin etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutularak güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla denetim yapıldı.
Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan uygulamada Elazığ merkez ve ilçelerinde, okul servis araç ve sürücüleri, okul çevresinde okulla ilgisi olmayan şüpheli şahıslar ile okul ve öğrenci yurtları çevresinde bulunan parklar, metruk binalar, içkili yerler, kahvehane ve internet kafe gibi umuma açık yerlerde çalışma yapıldı.
77 okul ve çevresinde, 112 okul servisi ve 207 umuma açık yerde toplam Bin 700 şahıs sorgulandı, aranması olan 1 şahıs yakalanarak gerekli adli işlemlere başlandı.
7 okul servisine çeşitli konulardan trafik yönünden işlem yapılarak 861 TL trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlendi. Ayrıca 2 kişi hakkında kapalı alanda sigara içmekten, 1 iş yerine kapalı alanda sigara içirmekten, 1 iş yerine ruhsatsız faaliyet göstermekten, 1 iş yerine ruhsata aykırı kapı açmaktan ve 1 iş yerine ise belgesiz nargile sunumu yapmaktan idari işlem yapıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.