Birincilikleri toplayarak Elazığ’a döndüler

Türkiye çapında başarılı sonuçlar elde eden Elazığ Bilim Sanat Merkezi’nin başarılı öğrencileri başarılarını Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk'le paylaştılar

Birincilikleri toplayarak Elazığa döndüler
Eğitim

‘Bir Düşün Sen’  Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışmasına 4 kategoriden 5 eserle katılarak Türkiye genelinde final sergisinde en çok eserle temsil edilen kurum olan BİLSEM öğrencileri birincilikleri toplayarak Elazığ’a döndüler.

Girdikleri birçok yarışmada Türkiye çapında başarılı sonuçlar elde eden Elazığ Bilim Sanat Merkezi’nin başarılı öğrencileri başarılarını Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk ile paylaştılar.
Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliğinin birlikte düzenlediği "Bir Düşün Sen"  Millî Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışmasına 4 kategoriden 5 eserle katılarak Türkiye genelinde Final sergisinde en çok eserle temsil edilen kurum olan BİLSEM öğrencileri birincilikleri toplayarak Elazığ’a döndüler.
Milli Otomobil kategorisinde “SUMOBİL” tasarımı ile Türkiye birincisi olan Yusuf Enes Karahan,
Milli Hava Ulaşım aracı kategorisinde “GÖKDOĞAN”   tasarımı ile Türkiye birincisi olan Hüseyin Karakaya, Milli Raylı Ulaşım Aracı kategorisinde “TAYRRAY” adlı eserlerle Türkiye birincisi olan Elif Esra Turak, Milli Deniz Ulaşım aracı kategorisinde “GÜNE BAKAN “  adlı tasarımıyla Türkiye birincisi olan İkra Elif Boy, “OKYUNUS” isimli tasarımı ile Türkiye ikincisi olan Emirhan Akbulut başarılarını anlattı.
Elde ettikleri başarılarla gurur kaynağı olan öğrenciler Bilim Sanat Merkezi Zafer Şaştım ve öğretmenlerinin eşliğinde Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk’ü ziyaret ederek başarılarını ve mutluluklarını paylaştılar.
Müdür Gürtürk öğrencileri kabulünde yaptığı konuşmada; “Azminizi ve başarmaya olan inancınızı sakın yitirmeyin. Çünkü daha önünüzde uzun bir hayat var. Bizim de sizlerden daha çok beklentilerimiz var.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.