Bunaltıcı sıcak en çok onları etkiliyor

Sıcaklığın 45 derece civarında seyrettiği Elazığ'da, bu durum birçok meslek grubunu etkilerken, bazı grupları ise daha fazla sıkıntıya sokuyor.

Bunaltıcı sıcak en çok onları etkiliyor
Özel Haber

Türkiye'de sıcak havanın en yoğun hissedildiği illerin başında gelen ve bugünlerde sıcaklığın 45 derece civarında seyrettiği Elazığ'da, bu durum birçok meslek grubunu etkilerken, bazı grupları ise daha fazla sıkıntıya sokuyor.
Kent genelindeki asfaltlama çalışmalarına katılan işçiler, aşırı sıcaklar nedeniyle gölgede bile yürümenin güçleştiği şehirde bir de asfaltın neden olduğu sıcakla mücadele etmek zorunda kalıyor. Asfalt işçileri, sıcaklar nedeniyle çalışmalarına sık sık ara vermek zorunda kalıyor.
Tarlalarda ve açık alanlarda çalışanların yanı sıra kent merkezinde neredeyse her sokak başında bulunan pide ve ekmek fırınları ile lokantalar ve döner salonlarında ocak başında çalışan ustalar da bu durumdan en çok mağdur olan kesimleri oluşturuyor. 
Fırına verdikleri ekmek ve yemeklerin yanmaması için sürekli ocağın başında bulunan ustalar, dışarıdaki ''kavurucu sıcağın'' yanı sıra içerdeki kızgın ateşin sıcağına da maruz kalıyor.
Buralarda çalışan ustalar bolca su tüketip işlerine sık sık ara vererek, vantilatörlerin altında serinlemeye çalışıyor.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.