Çaydaçıra Spor Kulübü açıldı 

Elazığ’ın yeni spor kulüplerinden olan Çaydaçıra Spor Kulübü’nün açılışı geniş bir katılımla gerçekleştirildi…

Çaydaçıra Spor Kulübü açıldı
Spor

Elazığ’ın yeni spor kulüplerinden olan Çaydaçıra Spor Kulübü’nün açılışı gerçekleştirildi
Önceki akşam Çaydaçıra Mahallesi’nde düzenlenen açılış töreni törenine; Belediye Başkanvekili İrfan Ergüven, eski Şenova Belediye Başkanı Mehmet Hayati Köprücüoğulları, Aksan İş Adamları Dernek Başkanı AK parti milletvekili Aday Adayı Arif Erol, Elektrikçiler ve Elektronikçiler Dernek Başkanları Murat Canpolat, Ferhat Yıldız, Harput Kredi Kooperatifler Başkanı Turan Kurnaz, Diyarbakır Çevre Şehircilik TOKİ Emlak Yönetim Müdürü Zülfü Er, Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Gülbasan, Çaydaçıra mahallesinin muhtarı Hıdır Türkmen, Çaydaçıra Spor Kulübünün Dernek Başkanları Murat Sacı, Şehabettin Ölmez, Cahit Ateş ve 18 kişilik spor takımı kadrosu, Mahalle sakinleri üyeleri Yaşar Çavcı, Eşref Bahşi ve çayda çıra mahallesi sakinleri katıldı. 

İrfan Ergüven; “Çayda Çıra Spor Kulübünün her zaman yanındayız…”
Açılışta konuşma yapan Belediye Başkan Vekili İrfan Ergüven; Çayda Çıra Spor Kulübü’nü kutlayarak, Elazığ Belediyesi olarak maddi ve manevi olarak her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Elazığ Belediyesi olarak Çayda Çıra Mahallesi’ne yapılan ve yapılacak olan hizmetler konusuna da değinen Ergüven şunları söyledi; 
“Bugün burada toplanmamızın amacı, Çayda çıra mahallesindeki vatandaşlarımızın kurduğu bir spor kulübü ile ilgili biz belediye olarak ne yardımda bulunabiliriz, ne yapabiliriz, eksiklikler nelerdir onun için buradayız. Bu konuda Başkanımız Mücahit yanılmazın zaten her spor tesislerinde her açılışında söz verdiği gibi gençlerimizi spora yöneltmek, sokaklardan kurtarmaktır. Bu felsefe çerçevesinde her türlü yardım da bulunacağız. Biz bugün Çayda çıra muhtarlığının önünde vatandaşlarımızla birlikteyiz ve vatandaşlarımızın talep ettiği yeşil alanları, parkları ve spor tesislerini inşallah 2018 yılı içerisinde yapacağız. 2018 yatırım programımızda çayda çıra mahallesinde 9 tane park bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi çok büyük olacak diğerleri ise bir tarafta çocuklar oynarken diğer tarafta anne ve babalar spor yapma imkanı bulacaklar, fitness grubu yerleştirip her tarafını yeşillendireceğiz .Geçen yıl 2017 yılında biz buraya girdiğimizde hiç bir yolumuz asfalt değildi hepsi TOKİ’lerin yaptığı parke kaplamaydı. Bizim bir caddemiz hariç hepsinin asfaltını geçen yıl bitirdik parkımızı da bu yıl bitireceğiz asfalt açısından sıkıntımız kalmayacaktır.” 

“Çayda Çıra Mahallemiz Hak Ettiği Değerinin En İyisini Bulacaktır.”
“Bu bölgemizde tek sıkıntımız yeşil alandır, çünkü her taraf inşaata halindeydi inşaat süreci bitti bu yılda burayı yeşillendireceğiz. 6 tane büyük park 3 tane de aşağı tarafta yapacağım hem fitness grubu olarak hem de çocukların oyun alanı olarak eksiklikleri bir daha gözden geçireceğiz. Çayda çıra mahallemiz hak ettiği  değerin en iyisini bulacaktır. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”
 

Murat Sacı; “Kulübün kuruluş amacı gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak.”
Ergüven’in ardından söz alan Çayda Çıra Spor Kulübü Dernek Başkanı Murat Sacı ise; “Spor Kulübü başkanı  olarak bu kulübün kurulmasında önce şahsım, Şehabettin Ölmez sonra Cahit Ateş, Zülfü Er, Murat Canpolat ,Yüksel Akbulut ve Haktan Arpa’ya teşekkürlerimi borç bilirim. Bu kulübü kurmaktaki amacımız gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amaçlı ve mahallenizin tanıtımında büyük rol oynayacağına inanıyorum. Bu kulübe en büyük desteği ve emeği veren Sayın Harput Kooperatif Başkanımız Turan Kurnaz’a şahsım ve takımım adına candan teşekkür ederim. Her daim yanımızda olan çayda çıra mahalle sakinlerine teşekkür ederim. Biz bu kulübü kurarak hedefimizin büyük olacağına ve gençlerimizin daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Saygılarımla” şeklinde konuştu. 
Başkan Sacı, son olarak sahanın ışıklandırılması, soyunma odaları konusunda EASKF’ye destek çağrısında bulunarak, kulüp binasının muhtarlık binası olması yönünde Elazığ Belediye Başkanlığı’ndan taleplerde bulundu. 
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.