Çermik ADEM açıldı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) bağlı olarak hizmet verecek olan Aile Destek Merkezi (ADEM) açıldı.

Çermik ADEM açıldı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına (SYDV) bağlı olarak hizmet verecek olan Aile Destek Merkezi (ADEM) açıldı.

ADEM açılışını gerçekleştiren Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, kurumun belediye düğün salonu üst katında hizmet vereceğini söyledi. Olcas, "ADEM’de kadınlara yönelik kurslar verilecektir. Kadınlara burada okuma-yazma, Kuran-ı Kerim, el sanatları ve resim olmak üzere çeşitli kurslar açılacaktır. Kurslara katılmak isteyen kadınlar ADEM’e başvuru yapabilirler. Ayrıca kurslara katılan kadınların 3-6 yaş çocukları için de kreş sınıfımız mevcuttur. Böylelikle kurslar sayesinde hem kadınlarımız hem de çocuklarımız aile destek merkezinden faydalanacaktır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.