CHP Elazığ’da oturma eylemi yapacak

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, yarın Elazığ Perşembe Pazarı alanında ‘OHAL değil Demokrasi istiyoruz’ konulu oturma eylemi yapacak.

CHP Elazığda oturma eylemi yapacak
Elazığ Güncel
CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Merkez Anadolu Lisesi’nin sınavla öğrenci alan liseler arasında yer almaması ve CHP’nin oturma eylemiyle ilgili basın açıklaması yaptı.
Zeki Kaplan, Merkez Anadolu Lisesi’nin merkezi sınavla öğrenci alacak okullar arasında yer almamasını eleştirdi.
Zeki Kaplan, Anadolu Lisesi’nin Elazığ’a büyük katkısı olan bir lise olduğuna dikkat çekerek, “İyi insanlar yetiştiren akademisyenler yetiştiren bir okulumuzdur. Son aldığımız duyumlara ve AK Parti’nin Milletvekili Ejder Beyin de o gün Televizyonda açıkladığı gibi bunun statüsünün değiştirilerek nitelikli okullar arasından çıkartılarak, niteliksiz okul anlamına gelecek şekilde adlandırılmasını CHP İl Başkanı olarak bunu içimize sindiremiyoruz. Bu okulun hem o bölgeye hem Elazığ’a çok büyük katkısı var. Bu okulun statüsünün tekrar nitelikli okullar arasına çıkarılmasını talep ediyoruz ve bunun da takipçisi olacağız” dedi.
 
CHP ELAZIĞ’DA OTURMA EYLEMİ YAPACAK
Kaplan Elazığ Perşembe Pazarı alanında oturma eylemi yapacaklarını açıkladı.
Zeki Kaplan açıklamasında, “CHP olarak gündemimiz yoğun. Bu yoğunluk ülkemizin gündeminin yoğunluğu nedeniyle CHP’de haliyle yoğun bir gündem süreci yaşamaktadır. Yarın 12.00 ile 13.00 saatleri arasında, Feyzi Çakmak Mahallesi Perşembe pazarı toplanma alanında OHAL değil Demokrasi istiyoruz konulu bir sessiz eylemimiz var. Bu eylemde Bartın Milletvekilimiz Muhammet Rıza Yalçın Kaya ve İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker bey bizlere eşlik edeceklerdir. Bu toplantıya konuşmacı olarak katılacak. Amacımız demokrasi ve özgürlüktür. İnsan haklarının Ülkenin genelinde anlaşılabilir bir şekilde uygulanmasıdır. OHAL değil demokrasi istiyoruz. 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan OHAL değil Demokrasi adlı sessiz oturma eylemine tüm yurttaşlarımızı, STK’larımızı davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.