Çiftçilere '30 Haziran' uyarısı

2018 yılı tarımsal desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin güncellemelerini 30 Haziran tarihine kadar yapmaları gerektiği bildirildi.

Çiftçilere  30 Haziran  uyarısı
Elazığ Güncel

2018 yılı tarımsal desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemelerini 30 Haziran tarihine kadar yapmaları gerektiği bildirildi.
Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği ve Tarım Bilgi Sistemi doğrultusunda Tarımsal Desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi güncellemelerini yapmaları gerekiyor.
Çiftçiler başvurularını 30 Haziran 2018 tarihine kadar şahsen il ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapacaklar.
Konu ile ilgili yapılan açıklamada 30 Haziran’dan sonra yapılacak başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı belirtilerek, “Güncelleme işlemlerinde çiftçilerimizin Çiftçi Kayıt Sistemine kaydettirecekleri parsellerinin üretim bilgilerini doğru olarak doldurmaları ve müracaat dosyalarını tam ve eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, Çiftçi Kayıt Sistemi müracaatlarını müteakip Tebliğ ve Genelgeler kapsamında çiftçilerimiz istedikleri destekleme ödemeleri için İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir.” denildi.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.