Çocuklarınızı kıyaslamayın

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol 2013-2014 Eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çocuklarınızı kıyaslamayın
Eğitim

 Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Yeniyol 2013-2014 Eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yeniyol, açıklamasında, çocukların bugün karneleriyle birlikte her türlü duyguyu bir arada yaşayabileceklerini belirterek: “Karnenin sadece çocuğun başarısının değil, veli ve öğretmen tutumlarının da bir göstergesi olduğu unutulmamalıdır.

Değerli Anne Babalar, Her zaman olduğu gibi çocuklarınızın eğitim döneminde de en çok iş, siz anne ve babalara düşmektedir. Çocuklarınızın aldıkları karne, asla onların başarılı ya da başarısız olarak etiketlendiği bir belge değildir.

Her çocuk, ayrı bir dünyadır, ayrı psikolojik ve fiziki gelişime sahiptir. Bu nedenle çocuklarınızı başkalarıyla kıyaslamayınız. Kötü notlar nedeni ile aşırı tepki vererek çocuğunuzda geri dönüşü olmayan davranışlara sebep olabilirsiniz.

Davranışlarınız ve sözlerinizle çocuğunuza her durumda güvendiğinizi mutlaka hissettiriniz. Ortada bir başarısızlık varsa bunun nedenlerini bulup ortadan kaldırmaya çalışın ve eğitimin üç sac ayağından birinin de siz anne ve babalar olduğunu unutmayınız.

Sevgili öğrenciler;

15 günlük tatil süresince dinlenmek ve eğlenmek sizlerin en doğal hakkınız. Bu süreyi verimli bir şekilde kullanarak hem tatilinizin keyfini çıkarın, hem de varsa kötü derslerinizi gözden geçirerek ikinci döneme hazır bir şekilde girin.

Sizler bizim yarınlarımız ve geleceğimizin teminatısınız. Hem bizim için hem de aileleriniz için olmazsa olmaz en değerli varlıklarımızsınız. Bu tatil sizin için iyi bir fırsat ve yeni bir başlangıçtır. Siz sevgili çocuklarımızdan isteğimiz hem tatilinizi doya doya yaşamanız hem de düşük notlarınızı düzeltmek için çalışarak zamanınızı iyi değerlendirmenizdir.

Değerli Meslektaşlarım;

 Dünyanın en onurlu mesleklerinden biri olan öğretmenlik mesleğini icra etmektesiniz. Öğretmenler olarak bize emanet edilen sevgili çocuklarımız için yaptıklarımızı, yapmak isteyip de yapamadıklarımızı, varsa eksiklerimizi, bunların ışığında gelecek öğretim döneminde nasıl daha faydalı olabileceğimizi bir kez daha gözden geçireceğinize hiç şüphem yoktur. Sizler en değerli varlıklarımızın yol göstericileri ve geleceğimizin mimarlarısınız.

Ahlaki değerlerin paylaşılıp benimsenmesini sağlamaya dönük uygulayıcı, ödüllendirici ve hesap verici rol modelleri ortaya koyarak; sizleri değerli kılan değerlerinizi çocuklarımıza da aşılamanızı ve aktarmanızı tavsiye ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.